У Богунському лісництві державного підприємства "Житомирське лісове господарство" попит на дрова в 2023 році не зріс у порівнянні з 2022 роком. Через державний інтернет-магазин "ДроваЄ" мало людей купують паливні дрова, користуються послугою через оголошення.
Про це Суспільному розповів помічник лісничого Богунського лісництва Михайло Логановський.
За його словами, з 2022 року діє інтернет-магазин "ДроваЄ", де можна купити дрова онлайн, обравши постачальника, тип дров і сплатити.
"У нас було три чи чотири людини, які замовляли дрова через "ДроваЄ". Можливо, люди не знають про цю програму. Сама програма забирає невеликий відсоток. Якщо у нас за прайсом йдуть дрова круглі з лісу по 834 гривні перша група, то через цю програму вони коштують 850 гривень. Найбільший попит мають: перша група, тверді дрова. Це дуб, граб, ясен, черешня навіть. Друга група — це сосна і вільха. Третя група — це осика, липа, м'які дрова, які перегорають трохи швидше. Якщо рубані дрова, то ціна — 1800 гривень за куб. Якщо в ящику, то 2300 гривень. А вже в лісі ці, що метрівками реалізовують, там іде ціна:
- перша група — 834 гривні;
- друга група — 690 гривень;
- третя група — 672 гривні", — розповів Михайло Логановський і заважив, що в ціну паливних дров послуга доставки не закладена.



"Якщо розглядати цілий рік, то попит на дрова не зріс, — каже начальник лісопереробного комплексу ДП "Житомирське лісове господарство" Ігор Давидюк. — Попит залишається на рівні минулого року. Але щороку з настанням опалювального періоду зріст попиту відчувається".


Місцева жителька Галина каже, що не має зараз грошей купити дров, тому користується тими, що придбала за оголошенням ще три роки тому.
"Мусила економити. Дерева повирубувала старі, хоча вони ще й не дуже старі були. Нарізала гілля, буду палить. В лісництво ніколи не зверталася, бо ніколи не знала, що так можна", — розповіла Галина.


Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: