Житомирській волонтерці, яку підозрюють у допомозі ухилянтам з виїздом за кордон, обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб.
Про це йдеться в ухвалі Корольовського районного суду Житомира від 29 вересня, яку в Єдиному реєстрі судових рішень оприлюднили 10 жовтня.
В ухвалі сказано, що волонтерку підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 369-2 "Зловживання впливом" та частиною 3 статті 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України".
Слідчий клопотав про тримання підозрюваної під вартою з можливістю внесення застави. Прокурор не заперечував. В судовому засіданні прокурор вказав, що, на його думку, підозрювана може здійснити повторний злочин і може впливати на свідків, а також має можливість виїхати за кордон.
В ухвалі сказано, що захисниця підозрюваної виступила проти тримання її підзахисної під вартою, сказавши, що ризики, на які вказує прокурор, не підтверджуються доказами, а тому просила застосувати щодо підозрюваної запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Сама підозрювана вказала, що з 2014 року є волонтеркою, допомагає ЗСУ, є співзасновником та керівником благодійного фонду і заперечувала проти задоволення клопотання слідчого щодо тримання під вартою.
У судовій ухвалі вказано, що суддя врахував всі обставини і відправив підозрювану під цілодобовий домашній арешт на 60 днів.
Також в ухвалі сказано, що до справи причетна невстановлена особа з числа працівників Житомирської ОВА.
У пресслужбі обласної військової адміністрації Суспільне Житомир спрямували в юридичний відділ ОВА, однак там слухавку не взяли.
Також кореспонденти Суспільного Житомир з'ясували ім'я адвокатки, яка потенційно може бути захисницею підозрюваної волонтерки, і зателефонували їй, аби отримати коментар з цього приводу. Адвокатка ані підтвердила, ані спростувала інформацію про те, що має стосунок до цієї справи, але відповіла, що імена усіх учасників процесу зашифровані і охороняються таємницею досудового розслідування, яка не підлягає розголошенню.
"Хочу звернути вашу увагу на те, що ті матеріали, які містяться в реєстрі судових рішень, є засекреченими. Там вказані не імена, а формулювання "особа №1", "особа №2" і так далі. І якщо ви будете використовувати будь-які дані стосовно мене, як адвоката у зазначеному провадженні, чи стосовно підозрюваної, відповідно, будуть звернення у правоохоронні органи", — сказала адвокатка і порадила журналістам звернутися за коментарем до поліції.
Речниця пресслужби Головного управління Нацполіції Житомирщини Вікторія Дубовик в коментарі Суспільному підтвердила, що імена учасників судових процесів під час досудового розслідування охороняються таємницею слідства.
Раніше Суспільне повідомляло, що в Житомирі очільницю одного з благодійних фондів взяли під домашній арешт за підозрою у допомозі ухилянтам з виїздом за кордон.
ОНОВЛЕНО на 5 грудня 2023 року
5 грудня пресслужба поліції Житомирщини повідомила, що слідчі завершили досудове розслідування. Матеріали справи скерують до суду. У разі доведення вини волонтерці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube