У 2023 році в Житомирі на укладання тротуарної плитки на восьми ділянках з міського бюджету виділили понад 52 мільйони гривень.
Про це йдеться у відповіді Житомирської міськради на запит Суспільного Житомир.
У відповіді на запит сказано, що найбільше із загальної суми — понад 36 мільйонів гривень — з міського бюджету виділили на укладання плитки на трьох ділянках:
- понад 15 мільйонів 100 тисяч гривень — на плитку в районі вулиці Перемоги на ділянці від вулиці Михайла Грушевського до майдану Короленка;
- трохи менше — майже 13 мільйонів гривень — підрядники отримали на переукладання плитки в районі вулиці Покровської на ділянці від вулиці Київської до вулиці Михайла Грушевського;
- понад вісім мільйонів 200 тисяч гривень виділили з бюджету на заміну плитки в районі вулиці Перемоги на ділянці від майдану Соборного до вулиці Михайла Грушевського.
На інших п'яти ділянках виділені на плитку суми коливалися від одного мільйона 800 тисяч гривень до п'яти мільйонів 300 тисяч гривень:
- п'ять мільйонів 315 тисяч гривень з міського бюджету виділили на плитку на вулиці Шевченка: від будинку №102 по вулиці Шевченка до вулиці Східної (праворуч) і від будинку №103 по вулиці Шевченка до вулиці Східної (ліворуч);
- три мільйони 950 тисяч спрямували на укладання плитки на вулиці Івана Гонти — від вулиці Комерційної до майдану Станишівського (ліворуч);
- два мільйони 485 тисяч гривень виділили на плитку в районі майдану Польового від провулку Телефонного до провулку Табірного (праворуч);
- два мільйони 93 тисячі пішли на плитку на вулиці Синельниківській;
- один мільйон 819 тисяч гривень міськрада виділила на переукладання плитки на вулиці Вітрука на ділянці від 2-го проїзду майдану Польового до вулиці Івана Огієнка (праворуч).
У коментарі Суспільному Житомир начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В'ячеслав Глазунов сказав, що у ці суми входить не лише укладання плитки, а й демонтажні та інші види робіт.
"В ці суми входить вартість демонтажу — зняття асфальту або старої бруківки; підготовка основи — пісок, щебінь; відсів, гарцовка і вже потім встановлення плитки і нових бордюрів під зелені зони. Також сюди включене встановлення тактильної плитки на перехрестях і на зупинках, пониження бортів на перехрестях для маломобільних груп. Найбільша з усіх цих ділянок, на яку виділено 15 мільйонів гривень — це ділянка від вулиці Михайла Грушевського до вулиці Короленка. Вона і за розмірами ширша. Від майдану Соборного і до вулиці Михайла Грушевського — тут відносно невелика ділянка за протяжністю, але велика за шириною, а ціна залежить від квадратури облаштованого покриття", — каже В'ячеслав Глазунов.
Укладають плитку на тротуарах у Житомирі шість фірм-підрядників. П'ять із них — це фірми, зареєстровані в межах Житомира або Житомирської області. Кожна з цих фірм отримала по одному підряду. Три підряди отримало товариство з обмеженою відповідальністю "ДОМПРОМБУД" з Рівного.
"У нас заходили і херсонські підрядники, але це бюджетні гроші і наповнення бюджету йде від наших житомирських підприємців, тому ми намагаємося давати роботу нашим житомирським підрядникам. Але, як показала практика, в нас якихось таких боїв за тендери в цьому році не було: по одному-два учасники, іноді взагалі один учасник тендеру, бо і будівельників позабирали на війну. Багато підприємств зараз у такому замороженому стані. Щодо фірми з Рівного, про яку ви запитали, ми вже співпрацювали — вони в нас робили один зі скверів", — розповів начальник управління капітального будівництва Житомирської міськради.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: