Житомир долучився до міжнародної акції солідарності #BelarusWatch

Житомир долучився до міжнародної акції солідарності #BelarusWatch

Житомир долучився до міжнародної акції солідарності #BelarusWatch
.

26 серпня Житомир долучився до міжнародної акції солідарності на підтримку Білорусі #BelarusWatch. Житомиряни вийшли на майдан Соборний з прапорами Білорусі, пройшли до майдану Корольова та підсвітили в червоно-білі кольори опозиційного білоруського прапору фасад Житомирської облдержадміністрації.

Житомир став одним з 9 міст України, які 26 серпня долучилися до акції #BelarusWatch на підтримку жителів Білорусі, котрі другий тиждень поспіль виходять на мирні демонстрації, вимагаючи чесних виборів президента своєї країни.

Журналістка Суспільного Наталія Дехтієвська під час включення з місця події поспілкувалася з учасниками та організаторами акції #BelarusWatch в Житомирі. За оцінкою кореспондентки Суспільного, на акцію зібралися близько пів сотні людей.

Співорганізатор акції #BelarusWatch в Житомирі Максим Вікарчук каже, що у такий спосіб житомиряни вирішили підтримати друзів та усіх жителів Білорусі, які борються за демократію у своїй країні:

"В ЗМІ зараз недостатньо інформації про те, що відбувається в Білорусі, а боротьба за демократію триває. Брати-білоруси отримали куди більше кривавих наслідків навіть, ніж ми у 2014 році, і про це мають знати всі. І ми як сусідній до Білорусі регіон, маємо там знайомих, друзів та товаришів, які про це говорять. Ми хочемо їх підтримати і висловити свою позицію – що ми їх чуємо і підтримуємо в прагненні реалізуватися, як демократична країна. Лукашенку краще піти у відставку мирно, бо будь-який кривавий диктатор завжди закінчує погано. І чим більше крові буде на його руках, тим гіршим буде його майбутнє".

Мирні демонстрації проходять в Ірландії (Дублін), Швеції (Стокгольм), Італії (Рим), Бельгії (Брюссель), Нідерландах (Амстердам), Литві (Каунас, Клайпеда), Латвії, Великобританії (Лондон), Грузії (Батумі, Тбілісі), Німеччині (Гамбург), Польщі (Варшава), США (Вашингтон, Нью-Йорк, Сан-Франциско), Словен ії (Залец), Вірменії (Єреван), Норвегії (Осло), Україні (Київ, Житомир, Львів, Хмельницький, Рівне, Полтава, Бахмут, Зіньків, Кривий Ріг) та інших містах світу.

Аби висловити свою підтримку білорусам, в Житомирі підсвітили будівлю обласної адміністрації в кольори прапора опозиційної Білорусі, розповів Андрій – учасник акції, член громадського об'єднання "Українські студенти за свободу":

"Ми вирішили підтримати цю міжнародну акцію, яка проходить у багатьох великих містах світу. Саме в цей час багато адміністративних будівель підсвічують в кольори прапора опозиційної Білорусі, ми робимо так само на будівлі Житомирської облдержадміністрації. Ми хочемо показати, що весь світ разом з білорусами бореться за те, щоб останній диктатор Європи пішов, бо йому вже саме час".

Ще одна учасниця акції Вікторія Артеменко, за її словами, прийшла висловити підтримку Білорусі у розбудові громадянського суспільсьва і демократичної держави:

"Участь в цій акції – це моя усвідомлена громадянська позиція. Подібні події відбувалися в нас у 2014 році і ми також виборювали своє право на правду, на свободу, на громадянське суспільство і на демократичну державу, тому зараз я абсолютно підтримую братній народ Білорусі і хочу, щоб у них все склалося, бо в жодній нормальній – особливо центральноєвропейській – країні не може такого бути, щоб хтось був при владі 26 років. Тому я їх підтримую. Живе Білорусь. Свободу не спинити".

Збиралися учасники на Майдані Соборному, після чого колоною рушили через Київську та Михайлівську до майдану Корольова. Там організували "вільний мікрофон", де кожен охочий міг висловитися на підтримку білорусів та проти режиму Лукашенка. Фіналом акції стало підсвічування держадміністрації в кольори опозиційного біло-червоно-білого прапора Білорусі із зображенням герба цієї країни.

На початок