У Житомирі в рамках спільної програми "Турбота з народження вдома" ЮНІСЕФ та Міністерства охорони здоров’я України відкрили перший тренінгово-ресурсний центр в Україні. У центрі медсестри навчатимуться працювати за універсально-прогресивною моделлю патронажу. Про це Суспільному розповів координатор медичних програм ЮНІСЕФ Україна Ігор Кацитадзе.
За його словами, Житомирщина стала першою областю, де організований тренінгово-ресурсний центр для медсестер і батьків, і цей вибір був не випадковим.
"Ця область несла на собі подвійне навантаження. З одного боку, значна її частина перебувала під окупацією та активними бойовими діями. З іншого боку, вона стала прихистком для численної кількості внутрішньо переміщених осіб, які тут знаходили тимчасовий або постійний притулок. Очевидно, що потреби дітей та родин в цьому регіоні набагато вищі, порівняно з іншими областями", — говорить Ігор Кацитадзе.
Виконуюча обов'язки ректора житомирського медичного інституту Світлана Гордійчук розповідає, що у тренінгово-ресурсному центрі вдосконалюватимуть свої знання студенти та викладачі Житомирського медичного інституту, а також представники інших медичних навчальних закладів України.
"Після розробки методології та курсів навчання, ми плануємо активно співпрацювати з іншими медичними освітніми закладами. Це не обмежується лише Житомирською областю, а також охоплює інші регіони, з метою демонстрації наших ефективних практик і залучення їх до реалізації даної програми", — каже Світлана Гордійчук.
Зі слів патронажної медсестри Марини Дігарєвої, тренінгово-ресурсний центр спрямований на навчання медичних сестер, які працюватимуть за новою моделлю патронажу. Ця модель передбачає більше часу для комунікації з батьками.
"Ми покажемо мамам, як правильно тримати дитину, наприклад, підтримуючи голівку. Під час першої зустрічі, можливо, не вдасться встановити сильний контакті. Але наступні зустрічі дозволять нам поглибити спілкування. Батьки довірятимуть більше і розповідатимуть такі речі, які вони, наприклад, не поділять з лікарем під час прийому, через присутність інших людей", — пояснює Марина Дігарєва.
Тренерка Вікторія Степанчук розповіла, що в центрі планується навчання не лише медсестер, а й родин новонароджених дітей.
"Планується розширити діапазон навчання у центрі, охопивши навчання для самих родин та матерів новонароджених. Одним з етапів системи домашніх відвідувань є спілкування з жінкою, яка знаходиться на 30-33 тижні вагітності. Цей етап є надважливим", — поділилася Вікторія Степанчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: