Жителі села Зоряне Ружинської громади, Бердичівського району, проти перейменування населеного пункту, зібралися на обговорення зміни назви. Діловод Зорянської сільської ради Ігор Оберемський, пояснив кореспондентам Суспільного, що назва "Зоряне" має власну історію та походження, і не має жодного зв'язку ні з чим російським.
За його словами, село Зоряне перейменували у радянські часи в 1965 році, але назва не пов’язана з комуністичною ідеологією. Наразі перейменувати село запропонувала Національна комісія зі стандартів державної мови.
"Назва "Зоряне" виникла через наявність вежі на початку села, яка є найвищою точкою, тому знаходимося найближче до неба, а зорі в нас дуже яскраві", – пояснює Ігор Оберемський.


Місцевий житель Святослав Більський розповідає, що село Зоряне має давню історію, про яку він дізнався від односельця. І навіть показав монету часів Римської імперії, яку знайшов біля свого будинку.
"У нас жив такий Микола Антипович. На жаль, чоловік покійний. Але розповідав, коли він був малим, тут працювала група астрологів, які вивчали зірки. Місцевість в нас дійсно аномальна – всі жителі знають, що ввечері, якщо вийти в не хмарну погоду і подивитися на небо, зірки наче падають на тебе. Тому село отримало назву Зоряне, бо воно аномально Зоряне", – згадує Святослав Більський.

Ігор Оберемський говорить, що до 1965 року село називалося по іншому – Ревуха.
"Була назва села Ревуха. Коли нападали татари, то був страшний рев від всього. Тут худобу знищували, люди тікали, були плачі і страх. Тому це село називали Ревуха" – пояснює Ігор Оберемський.

Місцева жителька Галина Бочковська каже, що жителі Зоряного не хочуть перейменовувати село на "Ревуху".
"Ми навіть не розглядаємо таку зміну назви, оскільки вона абсолютно не пов'язана з Росією. Вона не має жодного відношення до російської культури. Якби воно було "звьоздноє", тоді ми розуміли б зміну. Але Зоряне - це наша історична назва, хай читають історію ті, хто придумав змінити нам назву села. Хотіли б ми бачити цю людину тут і розповісти їй історію. Не розуміємо, що хочуть довести цим перейменуванням? Чи вони з цього отримають які-небудь фінансові вигоди? Це лише тривожать людям під час війни. У нашому селі є багато воїнів, навіть загиблих ще з 2014 року, і зараз молоді хлопці продовжують воювати. Вони приходять поранені, а влада займається такою дурньою", – говорить Галина Бочківська.

Зі слів керівника сільськогосподарського підприємства Володимира Пилипчука, у селі виросло не одне покоління людей, які себе вважають зорянцями, і перейменування села створить для них проблеми.
"Це негативно вплине на бюджет кожної людини. Пов’язано буде з переоформленням різних документів. Перейменування спричинить багато незручностей", – каже Володимир Пилипчук.

Жителі села Зоряне та виконавчий комітет Ружинської селищної ради не підтримують рішення Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування села "Зоряне" на "Ревуха". Місцеві жителі вирішили звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та інших відповідних служб, щоб залишити поточну назву села.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: