Жіноча збірна України з волейболу сидячи готується до Чемпіонату Європи – тренуються у Житомирі

Жіноча збірна України з волейболу сидячи готується до Чемпіонату Європи – тренуються у Житомирі

Тренування жіночої збірної України з волейболу сидячи
Тренування жіночої збірної України з волейболу сидячи . Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Жіноча збірна України з волейболу сидячи, до складу якої входять троє спортсменок із Житомирщини, готується до Чемпіонату Європи. Команда тренується на базі Поліського національного університету в Житомирі. Кореспонденти Суспільного побували на одному з тренувань, де дівчата та їхні тренери показали, як готуються до змагань та розповіли, як налаштовуються на перемогу.

Чемпіонат Європи з волейболу сидячи проходитиме з дев'ятого по 13 жовтня в Італії. Збірну жіночу команду України представляють три гравчині з Житомирщини та спортсменки з Хмельницького, Полтави і Дніпра.

Жіноча збірна України з волейболу сидячи на тренуванні у Житомирі
Жіноча збірна України з волейболу сидячи на тренуванні. Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

21-річна Людмила Лозко з Житомира волейболом займається упродовж п'яти років – у складі збірної України брала участь в українських та міжнародних турнірах.

"Наші спільні тренування вкрай важливі, – каже Людмила. – Коли ми збираємося всі разом, для нас це, в першу чергу, означає награти склад. Нам дуже важливо грати разом, бути разом і звикати одна до одної. Тому так, ці тренування мають велике значення".

Членкиня жіночої збірної України з волейболу сидячи Людмила Лозко
Людмила Лозко. Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Жіноча збірна України з волейболу сидячи. Житомир
Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Навчально-тренувальні збори збірної проходять у спортивній залі Поліського національного університету.

"Раніше збори проводили в Дніпрі, але там у нас зараз не дуже тихо, тому перенесли збори в Житомир, де трохи спокійніше, ніж у нас. До того ж, у Житомирі зараз три наші волейболістки. Сюди простіше було приїхати і тут гарні умови", – розповідає головний тренер жіночої збірної України з волейболу сидячи Ярослав Малойван.

Головний тренер жіночої збірної України з волейболу сидячи Ярослав Малойван
Ярослав Малойван. Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

За його словами, на Чемпіонаті Європи збірна України разом зі ще дев'ятьма командами виборюватиме право отримати ліцензію на Паралімпійські ігри.

"У волейболі їх буде вісім – є турніри, на яких розігруються ці ліцензії. Щоб отримати ліцензію, треба здобути перше місце. Кожен тренер мріє про ліцензію, а у нас є всі шанси", – говорить Ярослав Малойван.

Жіноча збірна України з волейболу сидячи. Навчально-тренувальні збори у Житомирі, 2023 рік
Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Анатолій Денисовець тренує волейболісток Житомира понад шість років. Цьогорічний виступ на Чемпіонаті Європи для спортсменок буде третім. У 2019 році жіноча збірна команда України з волейболу сидячи здобула бронзу Чемпіонату Європи. Тренер каже, що і цього разу не сумнівається в їхньому успіху.

"Вони надзвичайно самостійні і сильні духом. Іноді хочеться у чомусь їм допомогти, але вони кажуть: ні, ми самі зробимо. Самі встають і збирають м'ячі. Вони самостійні люди, хоча ми й розуміємо, що вони все одно потребують у деяких моментах допомоги, тому ми їм допомагаємо", – розповів другий тренер збірної Анатолій Денисовець.

Тренер волейболісток з Житомира, які входять у жіночу збірну України з волейболу сидячи, Анатолій Денисовець
Анатолій Денисовець. Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Жіноча збірна України з волейболу сидячи готується до Чемпіонату Європи – тренуються у Житомирі
Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Керівник Житомирського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю Юрій Панасюк
Юрій Панасюк. Житомир, 21 липня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Зі слів керівника регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю Юрія Панасюка, Житомир входить до трійки кращих областей з розвитку волейболу сидячи в Україні.

"Це дуже цікавий спорт, – говорить Юрій Панасюк. – По-перше, це командний вид спорту. По-друге, ви самі бачите, що команда це наче сім'я. Вони одна за одну горою стоять. Я думаю, що усі наші дівчата мріють потрапити на Паралімпіаду. Хто хоче нас покритикувати, що це не той вид спорту і що тут легко – нехай візьме м'яч, сяде на підлогу і зіграє одну партію".

Раніше Суспільне повідомляло, що у Житомирі у 2023 році вперше за весь час провели навчально-тренувальні збори Національної чоловічої збірної з волейболу сидячи, і розповідало історію ветерана війни Андрія Забігайла, який проходив реабілітацію у Житомирі, займаючись волейболом сидячи.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок