На Житомирщині запрацює Служба екстреної допомоги населенню 112

На Житомирщині запрацює Служба екстреної допомоги населенню 112

На Житомирщині запрацює Служба екстреної допомоги населенню 112
На Житомирщині відкриють центр Служби екстреної допомоги населенню 112. Фото: сайт МВС України

На Житомирщині запрацює Служба екстреної допомоги населенню 112. При цьому інші номери екстрених служб – 101, 102, 103 і 104 продовжують працювати. Про це в телемарафоні "Єдині новини" Суспільному розповів заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

За його словами, з першого липня екстрений номер 112 запрацював на території Києва. Наступним етапом Служба екстреної допомоги населенню буде покривати центральний макрорегіон, до якого увійдуть Житомирська, Київська, Вінницька, Черкаська та Чернігівська області.

Після введення Служби 112 номери екстрених служб – 101, 102, 103 і 104 продовжать працювати. Леонід Тимченко каже, що перевага від єдиного номера 112 – коли є необхідність викликати декілька служб одночасно.

"Це може бути або приліт ракети, або ДТП із постраждалими. Наприклад, коли автомобіль горить, необхідно викликати, окрім поліції, ще ДСНС та екстрену медичну допомогу. Це можна буде зробити за одним номером 112", – сказав заступник Міністра внутрішніх справ.

Після запровадження Служби екстреної допомоги в центральному макрорегіоні, наступний етап проєкту – запровадження роботи Служби 112 в західному макрорегіоні із комунікаційним центром у Львові. До західного макрорегіону віднесені Рівненська, Волинська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області. Третім етапом передбачена реалізація проєкту у Дніпрі та Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Сумській, Донецькій та Луганській областях. І на завершення – південний регіон, Одеса і Крим.

На Житомирщині запрацює Служба екстреної допомоги населенню 112
Робота Служби 112 в Києві. Фото: сайт МВС України

За словами Леоніда Тимченка, розгортання Системи 112 на всій території України планують завершити до кінця 2024 року. Але графік залежатиме від безпекової ситуації.

"Є у нас розроблений план: у Київській області заходи мають бути реалізовані до кінця серпня. Відкриття центру у Львові має відбутися до 1 грудня. Якщо говорити про Дніпро і Одесу, то тут, безумовно, багато буде залежати від безпекової ситуації. Проте, відповідно до нашого плану, до кінця 2024 року вся Україна має бути покрита такими центрами, і можливість зателефонувати за єдиним номером 112 буде у громадян на території всієї країни", – сказав Леонід Тимченко.

Коментар Суспільному заступника Міністра внутрішніх справ України Леоніда Тимченка в телемарафоні "Єдині новини" опублікувало на своєму сайті Міністерство внутрішніх справ України.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок