Сьомого липня близько сотні жителів Малинської громади прийшли на центральну площу Малина, щоб підписати звернення до міського голови та депутатів міської ради про заборону розробки кар’єру "Калюжа" в околицях міста.
Малинчани кажуть, що виступають проти того, щоб з кар'єру викачували воду.
"Якщо зараз воду викачають і почнеться робота – постраждають люди, постраждає інфраструктура, постраждає все. Про фауну і мешканців водойми я навіть говорити не буду", – каже малинчанин Роман.
За словами депутатки Малинської міської ради Наталії Парфіненко, викачка води з кар'єру призведе до того, що у криницях жителів, які живуть неподалік від водойми, зникне вода.
"Весь цей куток буде без води, а вони кажуть: ми будемо працювати із міською радою, виб’ємо якісь свердловини, будемо бочками возити, – розповідає Наталія. – Я до міської ради звернулася, чи є ці напрацювання, – а їх немає. Тобто немає жодних гарантій, що у людей буде вода. І люди змушенні будуть відселитися звідти, або як у Херсоні воду бочками брати".
Виконавчий директор ТОВ "БМ ГРАНІТ – У" Юрій Шевчук говорить, що у разі виникнення проблем з водою у жителів прилеглих вулиць підприємство допомагатиме громаді.
"Якщо навіть вода пропаде, ми готові підписати ще до того, як почнемо видобуток, угоду з громадою – в разі, якщо там пропаде вода, ми готові зробити там свердловини, і забезпечити людей, у яких не буде води, водою зі свердловин за наш рахунок. Що стосується відкачки води, то це промисловий об’єкт, який має відповідні документи. Є припис суду, який зобов’язує підприємство виконувати норми закону, про те, що промисловий об’єкт має підтримуватися у належному стані. Тобто має бути відкачана вода. У нас є рішення суду, яке зобов’язує відкачати звідти воду. Ми несемо за це відповідальність – не дай Бог хтось загине, ми будемо відповідати, що ми дозволили це. На нас подадуть в суд, і ми будемо винні", – каже директор підприємства.
Звіт з оцінки впливу на довкілля розробки кар'єру вже склали. Над ним працює юридичний відділ міської ради, говорить заступник Малинського міського голови Павло Іваненко.
"Звіт з оцінки впливу на довкілля ми вже витребували з Міністерства екології, і наші фахівці вже працюють. Тобто, якщо там є якісь помилки, чи порушення, зауваження, то місцева влада, зокрема, Малинська міська рада, напише лист-клопотання до Міністерства екології, що звіт виконаний з помилками. Тобто це вже не вперше. Перший раз таке було – ми його перечитали і направили свої зауваження, Міністерство екології їм відмовило, і вони свою діяльність не проводять", – розповів заступник Малинського міського голови.
Раніше Суспільне повідомляло, що у Станишівській громаді люди виступили проти розбудови піщаного кар'єру на околиці їхніх сіл через побоювання, що у криницях та місцевому джерелі з початком роботи кар'єру пропаде вода.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: