21 червня департамент регіонального розвитку Житомирської ОВА за результатами тендеру уклав угоду про виділення 70 мільйонів гривень на третю чергу реконструкції стадіону "Полісся". При цьому у пропозиції фірми, з якою уклали угоду, вказані будматеріали, які планують придбати за цінами, вищими від ринкових. Про це пише на своєму сайті програма журналістських розслідувань "Наші гроші".
Журналісти програми "Наші гроші" гроші пишуть, що порівняли ціни у пропозиції фірми "АртХаус", яка виграла тендер, із ринковими цінами і з'ясували, що позиції по деяких будівельних матеріалах фірма-переможець пропонує за завищеними цінами.
Стадіон
Найбільше грошей планують витратити на обладнання для футбольного поля.
- за 19 мільйонів 670 тисяч гривень придбають чотири сталеві щогли 47 МРО-1530-RF/S355-80L з анкерними болтами 32хМ45х1400 по 4 мільйони 920 тисяч гривень (тут і далі тендерні ціни вказані без ПДВ).
- ще 11 мільйонів 560 тисяч гривень піде на чотири модульні системи освітлення МСО 50Р4801/30р4802 по 2 мільйони 890 тисяч гривень. Виробник і ринкові ціни невідомі.
Загальна вартість щогл і систем складе 31 мільйон 230 тисяч гривень. Це 37 мільйонів 470 тисяч гривень з урахуванням 20% податку, пишуть "Наші гроші".
Щебінь
Щебінь марки М1000 фракцією 20-40 мм йде за ціною 767 гривень за кубічний метр. Травневий моніторинг "ДерждорНДІ" показує, що ціна щебню такої фракції на Житомирщині становить 276-385 гривень за кубічний метр. Це принаймні вдвічі від тендерної ціни, але конкретна марка за міцністю там не вказана, пишуть "Наші гроші".
Бітум
Бітум нафтовий дорожній в’язкий коштує 36 183 гривень за тонну. За даними моніторингу, ціни бітуму БНД 70/100 на Житомирщині складають 23 800-25 200 гривень за тонну. Це на 44% дешевше.
Асфальтобетон
Дрібнозернистий асфальтобетон типу Б марки 1 коштує 6 590 гривень за тонну, а в моніторингу на 41% дешевше – до 4 670 гривень за тонну.
За інформацією журналістів "Наших грошей", Звягельська міськрада замовила ремонт вулиці таким асфальтобетоном по 3 570 гривень за тонну, що майже вдвічі дешевше від нинішнього тендеру щодо стадіону. Крупнозернистий асфальтобетон типу Б марки 1 обійдеться у 5 980 гривень за тонну, а в моніторингу на 39% дешевше – до 4 292 гривень за тонну.
Позиція обласної влади
Журналісти Суспільного Житомир спробували зв'язатися із керівницею департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Інною Хоменко, проте станом на 11.15 годину ранку 29 червня телефон Інни Хоменко був поза зоною досяжності.
Суспільне Житомир відправило запит на Житомирську ОВА, аби з'ясувати позицію обласної влади з приводу результатів оприлюдненого журналістами "Наших грошей" розслідування.
Позиція керівництва фірми "АртХаус"
У коментарі журналістам Суспільного Житомир керівник фірми "АртХаус" Василь Герасимчук сказав, що журналістське розслідування програми "Наші гроші" ще не бачив.
"Треба розбиратися. Наприклад, за яку одиницю виміру йде ціна. Мені здається, що в кубах ви однозначно не візьмете ціну на кар'єрах. По-любому вона була за тонну. З понеділка наберіть мене", – сказав Василь Герасимчук.
Що відомо про реконструкцію стадіону "Полісся" в Житомирі
Стадіон "Полісся" у Житомирі був відкритий у 1951 році. З 2002 року спортивна арена перебувала в аварійному стані. Із 2005 року стадіон передали у комунальну власність, відтоді почався процес його реконструкції, який із перервами триває упродовж усіх цих років. Станом на початок 2020 року у реконструкцію стадіону було вже вкладено гроші на загальну суму у понад півтори сотні мільйонів гривень. У березні 2020 року на розгляд депутатів винесли проєкт рішення щодо виділення ще 15 мільйонів гривень на реконструкцію.
У грудні 2020 року було завершено першу чергу реконструкції стадіону. Керівниця обласного депатртаменту регіонального розвитку Інна Хоменко розповідала, що підрядник виконав усі роботи в повному обсязі.
17 лютого 2021 року футбольні вболівальники влаштували під стінами Житомирської обласної ради акцію "Де наш стадіон?", вимагаючи завершення реконструкції центрального стадіону "Полісся". В облдержадміністрації сказали, що стадіон мають здати в експлуатацію до середини березня 2021 року.
Наприкінці березня 2021 року було заявлено, що 26 березня житомирський футбольний клуб "Полісся" проведе свій перший офіційний матч на оновленому центральному стадіоні Житомира. Гра проходила без глядачів через коронавірусні обмеження.
Першого квітня 2021 року голова Житомирської ОДА Вталій Бунечко повідомив, що необхідні для будівництва другої черги стадіону "Полісся" від 70 до 100 мільйонів гривень в області вирішили поки не виділяти. Замість цього придбають лінійний прискорювач для онколікарні. А питання фінансування другої черги будівництва стадіону хочуть винести на громадські обговорення.
31 жовтня 2022 року відбулося засідання робочої групи щодо необхідності продовження реконструкції стадіону: з обласного бюджету на реконструкцію стадіону додатково виділили ще 40 мільйонів гривень.
Проведення другої та третьої черг реконструкції житомирського стадіону "Полісся" залежатиме від наявності фінансування на ці цілі. Про це у відповіді на запит Суспільного Житомир повідомила 11 квітня 2023 року директорка департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Інна Хоменко.
26 травня Житомирська ОВА на майданчику Prozorro зареєструвала на відкриті торги пропозицію щодо виконання третьої черги робіт з реконструкції стадіону "Полісся". Початкова ціна – 71 мільйон 343 тисячі 445 гривень.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube