Станом на 22 травня Житомирський обласний центр крові потребує донорів четвертої групи з негативним резус-фактором. Через дефіцит донорів періодично виникає нестача крові та її компонентів, розповів Суспільному Житомир керівник Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв.
За його словами, 22 травня замість необхідних 50 донорів на донацію прийшли 13 людей.
"В Житомирі на превеликий жаль, при потребі 50 – 60 донорів в день ми маємо, наприклад, сьогодні, 13 донорів. На минулому тижні, завдяки національній поліції, ми забезпечили потребу, бо активно приходили правоохоронці, здавали кров і підтримали наші запаси", – розповідає Анатолій Чугрієв.
Також, з його слів, дефіцит донорів намагаються перекрити шляхом виїздів до громад. В області працюють виїзні бригади, які відвідують практично усі об'єднані громади, де центр проводить заготівлю крові. Якщо до громади приїжджають вперше, каже керівник центру крові, то там і донорів небагато – в межах 30 людей, а то і менше.
Окрім потреби в крові, центру також вкрай необхідне обладнання говорить Анатолій Чугрієв Саме для збільшення забору та перероблення крові потрібна ще одна центрифуга, які розділяють кров на різні компоненти.
"Для виготовлення компонентів крові із цільної крові, а це еритроцити і плазма, ми використовуємо рефрижераторну центрифугу, – розповідає керівник центру крові. – Вона дає чотири з половиною тисячі обертів і тримає температуру всередині камер 4 – 6 градусів з позначкою "плюс". Це дуже важливо для якості компонентів крові. Якщо центрифуга зупинить свою діяльність, відповідним чином потрібен дублер – центрифуга, яка замінить її на період ремонту, і виготовлення компонентів не буде припинено. Така центрифуга коштує два з половиною мільйона гривень".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube