Загибель риби у водоймі в громаді на Житомирщині: екологи нарахували понад 700 тисяч гривень збитків

Загибель риби у водоймі в громаді на Житомирщині: екологи нарахували понад 700 тисяч гривень збитків

Загибель риби у водоймі в громаді на Житомирщині: екологи нарахували понад 700 тисяч гривень збитків
. Радомишльська громада, Житомирщина, 13 квітня 2023 року. Фото: Житомирський рибоохоронний патруль

Збитки від загибелі риби у водоймі за межами села Лутівка в Радомишльській громаді Житомирщини склали майже 771 тисячу гривень. Про це Суспільному Житомир розповів начальник відділу тваринного світу та біоресурсів Держекоінспекції Поліського округу Сергій Федорчук.

За його словами, про загибель водних біоресурсів 13 квітня на "гарячу лінію" екоінспекції повідомили місцеві жителі. Екологи того ж дня виїхали на місце та відібрали проби води, аби встановити можливу причину загибелі риби та раків.

"За результатами лабораторних досліджень, у воді зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій, зокрема, аміаку та заліза. Також дослідження показали, що у воді вміст розчиненого кисню був нижчим від норми", – сказав Сергій Федорчук.

Начальник відділу Держекоінспекції також розповів, що за розрахунками екологів, загальні обсяги збитків рибному господарству, як прямих, так і від втрат потомства, становлять:

  • у натуральному вираженні – 6 718,567 кілограмів;
  • у вартісному – 770 971,3 гривень.

Держекоінспекція Поліського округу передала матеріали до правоохоронних органів.

"Ми підготували та скерували до поліції у Радомишлі лист із проханням внести матеріали до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне провадження за цим фактом. Якою була першопричина забруднення водойми, встановлюватиме слідство", – розповів Сергій Федорчук.

Раніше Суспільне повідомляло, що 13 квітня на поверхневій водоймі за межами села Лутівка Радомишльської громади виявили масовий мор риби. Працівники Житомирського рибоохоронного патруля тоді підрахували, що загалом загинув 291 екземпляр прісноводних різних видів. Серед них 60 коропів, 91 лящ, 11 щук, 12 судаків, 2 білизни, 4 білих амури, 2 товстолоби, 50 окунів, 32 бички, дві верховодки, 4 плітки та 21 рак.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок