Перейти до основного змісту
В Житомирі почали проводити безкоштовні екскурсії у водонапірній вежі (ОНОВЛЕНО)

В Житомирі почали проводити безкоштовні екскурсії у водонапірній вежі (ОНОВЛЕНО)

В Житомирі почали проводити безкоштовні екскурсії у водонапірній вежі (ОНОВЛЕНО)
.

У водонапірній вежі Житомира проводять безкоштовні екскурсії для всіх бажаючих. В "Агенції розвитку міста", за ініціативи якої і почали проводити екскурсії, кажуть, що в такий спосіб хочуть привернути увагу житомирян та гостей міста до цієї пам'ятки архітектури.

Очільник комунальної установи "Агенція розвитку міста" Житомирської міськради Борис Пахолюк розповів Суспільному, що організовувати екскурсії почали через інтерес житомирян до вежі:

"Цей об'єкт є на балансі нашої організації, тож, ми вирішили влаштовувати невеликі екскурсії, щоб показати, як водонапірна вежа виглядає зараз, і розказати про неї трохи більше. Це те, що ми можемо зробити і те, що не вимагає фінансування з міського бюджету, бо на сьогодні ми не маємо коштів, щоб почати реставраційні роботи. Тому ми вирішили хоча б привернути увагу до цієї споруди, адже багато хто з жителів міста виявляє до неї інтерес. Тим, кому цікаво почути історію цього об'єкту, оглянути його зсередини, пропонуємо такі ось екскурсії".

Екскурсії вежею на волонтерських засадах безкоштовно проводить представниця "Агенції розвитку міста" Аліна Кундіч. Пам'яткою архітектури вона зацікавилася після того, як сама побувала на одній із екскурсій у вежі:

"В рамках тієї екскурсії ми оглянули вежу зовні та побували всередині, і я зацікавилася цією спорудою – ознайомилася з проєктом, докладніше почитала її історію, вибрала найцікавіші факти про неї. Перші екскурсії почала проводити десь з березня (2020 року – ред.), за цей час їх відвідали більше 100 людей. Взагалі, на мою думку, цей об'єкт недооцінений, і трохи прикро за це, якщо чесно".

Екскурсії Аліна Кундіч проводить у вільний від основної роботи час, тож про них треба домовлятися заздалегідь за телефоном "Агенції розвитку міста" 094 145 85 78 або ж телефонувати очільнику цієї установи Борису Пахолюку за номером 063 145 72 74. Організовують екскурсії для груп по 5-8 учасників, головне правило – дотримання соціальної дистанції та маскового режиму.

За словами Бориса Пахолюка, через ситуацію з коронавірусом, яка вплинула на наповнення місцевих бюджетів, реставрацію водонапірної вежі поки що довелося відкласти. Вже зараз можна сказати, що реставраційні роботи не почнуть у 2020 році та під питанням, чи буде можливість профінансувати їх у 2021 році. Разом з тим, в "Агенції розвитку міста" планують шукати інші варіанти фінансування цього проєкту.

"Ми сподіваємося, що нарешті в Україні запустять конкурс секторальної підтримки Європейського Союзу, – каже Борис Пахолюк. – Цього року його, на жаль, не оголосили, якщо це зроблять наступного року, то ми точно маємо намір на нього подаватися. Хочемо подавати цей проєкт і на інші програми, які фінансуються, як з держбюджету, так і міжнародними партнерами".

В першу чергу, треба відреставрувати саму споруду, говорить Борис Пахолюк, оскільки є певні пошкодження зовні і всередині, відновити інженерні мережі та зробити ремонт, а далі вже заповнювати відремонтовані внутрішні простори. В планах –облаштування на території вежі інформаційно-туристичного центру, конференц-зали з терасою і багатофункціональних просторів на кожному з поверхів.

Фото з сайту Житомирської міської ради

Оновлено: відеосюжет за 13 липня 2020 року

Авторка: Іванна Баранівська

Камера: Олександр Данилюк

Топ дня
Вибір редакції
На початок