В школах та садочках Житомирщини дітей навчають у "класах безпеки", де діти можуть спробувати себе в ролі рятувальника та здобути навички, потрібні для безпечного життя. До кінця року в області планують організувати 147 таких класів. Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Наталія Осипович .
Один із "класів безпеки" відкрили 28 квітня в Житомирі у музеї-виставці цивільного захисту населення на базі другої пожежно-рятувальної частини ДСНС області.
Граючись, вісім першокласників Житомирського міського ліцею №3 опановували у "класі безпеки" професію рятувальника.
Дітям розповідали, як запобігти виникненню вогню; показували, як не натрапити та міну; як поводитися на воді та надавати першу медичну допомогу. А ще – влаштували міні-іспит на знання правил дорожнього руху.
Класи обладнані спеціальним обладнанням, зразками рятувального спорядження, інтерактивними дошками, спецодягом, іграшками-макетами небезпечних предметів. Навчальний простір ділиться на кілька зон: пожежна безпека, мінна безпека, цивільний захист, правила дорожнього руху, домедична допомога.
Це другий такий "клас безпеки", який запрацював на базі ДСНС в області. Загалом, у громадах Житомирщини станом на 28 квітня працює 20 навчальних класів, де діти можуть здобувати знання з безпеки життєдіяльності. Більшість із них облаштували у навчальних закладах.
"Щодо смислового наповнення цих "Класів безпеки", то ми взяли всі безпекові аспекти, які супроводжують безпосереднє щоденне життя дітей. Облаштовували ми його своїми силами на ентузіазмі наших фахівців зі служби надзвичайних ситуацій, психологів. Долучилися працівники інших установ та служб. Зокрема, доєдналися і представники від медицини. Ми тут об’єднали всі напрямки, які стосуються безпечного життя", – розповів заступник начальника головного управління ДСНС області Олександр Кравець.
За словами директорки обласного департаменту освіти і науки Наталії Осипович, до кінця 2023 року в області планують створити 147 таких "класів безпеки".
"Хочемо, щоб такі навчальні простори існували у всіх опорних закладах освіти. Тому що це дуже важливо сьогодні – навчати дітей із маленького віку, як їм діяти у різних надзвичайних ситуаціях", – говорить Наталія Осипович.
У ліцеях Житомира зараз облаштовують п'ять "класів безпеки". Їх мають відкрити у новому навчальному році. Також створюють "класи безпеки" і на базі дитсадків. В області наразі облаштовані 20 "класів безпеки", ще 19 – майже готові.
Ще по темі
- Нова умова для навчання житомирських школярів у режимі офлайн – рюкзак безпеки.
- Після війни на базі укриття однієї із житомирських шкіл планують створити українську світлицю та музей етнографії.
- "Не чіпай!": в Житомирі для дітей провели заняття з мінної безпеки.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: