Кореспонденти Суспільного поцікавилися, чи купують житомиряни продукцію, вироблену в Росії, та які товари з цієї країни продають на авторинку міста.
"Я купую тільки своє, а російського нічого не беру", – каже житомирянка Галина.
"Ні, я рідко ходжу до магазину і купую дієтичні товари", – каже житомирянка Віра Іванівна.

"Напевно, що купую", – додає житомирянка Наталія.

"Нині бачу, що велика кількість товарів, які були вироблені в Росії, зникли, але, на жаль, мені здається, що ще дуже багато залишилося. Останнім часом в інтернеті читаю, що багато компаній не вийшли з російського ринку і це дуже засмучує нас. Я не купую російські товари принципово. Чесно кажучи, я і раніше не купувала. Я притримуюсь того, щоб розвивати своє і розвивати Україну", – поділилася своїми думками житомирянка Крістіна.

Житомирянка Тетяна на своїй сторінці у соціальних мережах розмістила допис про те, що на полицях у магазині Житомира знайшла продукцію, яку імпортують в Росію. Чоловік жінки з 2015 року служить у Збройних силах України.
"Мене обурює той факт, що й досі на полицях магазинів є товари, виробники яких так чи інакше співпрацюють з Росією. Я не розумію, чому маю доїдати томатну пасту за росіянами. Вона призначалася їм, мала їхати в Росію. Я не знаю точно, чи ця компанія розірвала з Росією зв'язки чи не розірвала. Можливо, туди частина партії поїхала, а я іншу частину доїдаю за росіянами", – каже Тетяна.

Чи реалізовують товари російського виробництва на авторинку міста?
"Я тут звичайний покупець, – каже житомирянин Яків. – Тут стоїть питання: куди ми дінемо ГАЗЕЛі, де будемо брати запчастини до них. На жигулях багато людей їздить, на автобусах МАЗ, а де брати запчастини, котрі збиралися і робилися в Білорусі? Це питання треба вирішувати. Коли воно буде вирішено, то поставки з Росії відійдуть на другий план автоматично. Це станеться, коли будуть кращі замінники цих товарів".

"Що стосується запчастин, то замінників нормальних практично немає. Потреба є, а взяти немає де. Є деякі товари, які просто зникли, а взяти їх немає де", – каже житомирянин Олег.

"Є запит у населення на товари російського виробництва для автомобілів ВАЗ. Запчастини до них стали дефіцитом. Продукції нашого виробництва я поки не бачив. Це залишки розпродаються, а поставок практично немає", – розповідає житомирянин Петро.

Адвокат Андрій Мілютін розповів, що з 24 лютого 2022 року діє заборона ввезення російських товарів в Україну.
"Уряд продовжив до 31 грудня 2023 року заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з РФ, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів №1147. Відповідно до внесених змін до цієї постанови можуть бути поміщені в митний режим товари, переміщення яких територією Російської Федерації здійснено транзитом, та товари, ввезені з Російської Федерації, зокрема, товари з третіх країн, які завезені до 24 лютого 2022 року", – розповів Андрій Мілютін.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: