На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів. Такі операції у Житомирській обласній лікарні почали проводити в 2022 році. Станом на 24 квітня цього року провели 13 хірургічних втручань з пересадки органів. Про це Суспільному розповів генеральний директор Житомирської обласної лікарні Богдан Леськів.

За його словами, в лікарні працює лист очікування і всі пацієнти вносяться в єдину базу даних в Україні.

"При появі донора, в залежності сумісності донора і пацієнта-реципієнта проводиться трансплантація органів. Що стосується посмертного донорства – це серце печінка, легені, то тут головне сумісництво. Ми безкоштовно проводимо обстеження для наших пацієнтів, жителів нашої області. Як тільки є сумісність, ми запрошуємо пацієнта і проводимо трансплантацію", – розповів Богдан Леськів.

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Богдан Леськів. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Операцію на яку чекає пацієнтка Житомирської обласної лікарні Олена у жодній лікарні області ще не робили. Захворювання легень у дівчини лікарі виявили 10 років тому.

"Що я чекаю від цієї операції? Напевно, саме банальне: нормально дихати, жити, ходити. Чому цим не скористатися, якщо можна? Це не життя. Якщо можна щось робити, то чому ні", – каже Олена.

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Олена. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

"Ми чекаємо донора і там має зійтися разом багато нюансів, – говорить трансплант-координаторка Житомирської обласної лікарні Марина Стадник. – Коли співпадає дуже багато факторів, ми виходимо на розмову із родичами. Вони дають або не дають згоду на донорство. Це є проблемою, тому що родичі зараз не дуже погоджуються на посмертне донорство. Люди до цього не готові морально. Коли ми приходимо до них з такою розмовою, як правило ми отримаємо відмову. На жаль".

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Марина Стадник. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Першу пересадку печінки в Житомирській обласній лікарні провели 20 березня 2023 року під керівництвом трансплантолога Дмитра Харькова.

Вчителька із Житомира Ірина також потребує пересадки печінки. Жінка хворіє з 2007 року. Наприкінці 2022 року вона написала заяву для внесення до листа очікування.

"Я чудово розумію таких людей, які мають віддати свої органи та стати донорами. Розумію їх батьків, чоловіків, дітей. Але скажіть, як заспокоїти старшу доньку, яка плаче ночами в подушку. Що сказати маленькому сину, котрий біжить, коли тобі погано і каже: мамо, тобі дати водички, ти не помреш", – говорить Ірина.

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Ірина. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Олександр тричі на тиждень проходить сеанс гемодіалізу. Чоловік розповів, що поки не написав заяву на трансплантацію нирки.

"Мене не поставили, бо у мене високий тиск, мені потрібно його спочатку вилікувати, тоді вже будуть вирішувати. Якщо тут буде, то буде чудово, бо тут ближче", – каже Олександр.

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Олександр. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

За словами завідувача відділення гемодіалізу Житомирської обласної лікарні Миколи Прилипка, на сьогоднішній день в області замістно-нирковою терапією лікуються 228 пацієнтів.

"Те, що ми бачимо зараз – це програмний гемодіаліз і 15 чоловік на перитонеальному діалізі. Всі ці пацієнти в перспективі потребують трансплантації нирки. Добре, що почалась у нас посмертна трансплантація, пріоритетним має стати цей напрямок, він превалює в усьому світі", – говорить Микола Прилипко.

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Микола Прилипко. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Завідувач відділення трансплантації органів і тканин обласної лікарні Анатолій Матвійчук разом з колегами провів 11 операцій з пересадки нирки. Одна з них від посмертного донора.

"Це один із напрямків, які в медицині в Україні розвиваються дуже потужно. Ще років п'ять тому – це були поодинокі випадки для наших пацієнтів. Наші пацієнти стояли в великих чергах в МОЗ для того, щоб отримати допомогу за кордоном. В Україні ця допомога надавалась на дуже мінімальному рівні. І, найголовніше, що наші спеціалісти, наші лікарі в нашому закладі, в нашому відділенні, в Україні можуть надавати цю допомогу",каже Анатолій Матвійчук.

На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів
Анатолій Матвійчук. Житомир, 23 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

За словами трансплант-координаторки обласної лікарні Марини Стадник, 160 пацієнтів потребують пересадки нирки, 20 – печінки, 10 – трансплантації серця.

Що відомо

  • Зранку 20 березня генеральний директор Житомирської обласної лікарні Богдан Леськів повідомив Суспільному, що в ніч з 19 на 20 березня у лікарні вперше провели одночасну пересадку трьох органів. Однією з цих трансплантацій була пересадка серця, яку в Житомирі теж зробили вперше.
  • В ніч з 19 на 20 березня у Житомирській обласній лікарні вперше провели одночасну трансплантацію трьох органів – донором для трьох пацієнтів став 31-річний чоловік.
  • Трансплантація у Житомирі: в обласній лікарні виписали пацієнтів після пересадки печінки і нирки.

Ще по темі

  • У 2021 році лікарі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського розповіли, що у першому півріччі планують провести перші на Житомирщині операції з пересадки нирки і серця.
  • За рік в Житомирі провели чотири операції з родинної трансплантації нирки – як почувають себе пацієнти. Лікарі розповідали, як готують до виписки пацієнтів, які брали участь у першій операції з пересадки нирки.
  • Перша на Житомирщині трансплантація: пацієнт розповів, як проходить процес реабілітації.
  • У Житомирі в обласній лікарні зробили третю за дев'ять місяців операцію з пересадки нирки.
  • Житель Коростеня став посмертним донором серця та нирок. Дев'ятого лютого чоловік потрапив до міської лікарні без свідомості.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок