Перейти до основного змісту
"Твоє право знати, твоє право обирати" – на Житомирщині завершився проєкт з протидії насильству

"Твоє право знати, твоє право обирати" – на Житомирщині завершився проєкт з протидії насильству

"Твоє право знати, твоє право обирати" – на Житомирщині завершився проєкт з протидії насильству
. Ілюстративне фото: pexels.com

На Житомирщині завершився проєкт "Твоє право знати, твоє право обирати". Про підсумки серії проведених заходів, зорієнтованих на навчання дівчат і жінок протидіяти гендерно зумовленому насильству, самозахисту від сексуальних домагань та інформування про інституції, котрі надають допомогу постраждалим в етері Українського радіо Житомир розповіла координаторка проєкту, голова громадської організації "Жіночий інформаційно-консультативний центр" Ірина Бабенко.

Проєкт здійснений за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу (IMC). Його головна мета – це підвищення обізнаності жінок про гендерно зумовлене насильство, його види і можливості захисту, каже координаторка проєкту.

"Це фактично формування у жінок правової освіти, обізнаності про права, відчуття цих прав та вміння користуватися ними, – говорить Ірина Бабенко. – Ми проводили інформаційні сесії з психологинею. 2 093 жінки (понад 73% – це молодь від 15 до 20 років) прослухали ці лекції. Після лекцій ми проводили анонімне опитування, щоб дійсно дізнатися, який стан з насильством, домашнім насильством та сексуальними домаганнями на території Житомирщини".

За словами Ірини Бабенко, від офіцерів поліції і представників первинної, вторинної безоплатної правової допомоги представники організації дізналися, що кількість звернень про насильство набагато зменшилась і вони пов’язують це з виїздом жінок за кордон.

"Але наше анонімне опитування показало, що жінки просто мовчать, не говорять про те, що збільшилась кількість випадків агресивної поведінки чоловіків, якщо ми говоримо про домашнє насильство. Також ми дізналися з наших опитувань, що жіноча молодь сьогодні, починаючи зі шкільного віку, страждає від сексуальних домагань та сексуального насильства. Нас це дуже вразило. Ми опитали 973 особи і з них 5% заявили про те, що вони пережили сексуальне насильство, але не звертаються ні до правової допомоги, ні до поліції, тому що не знають, як їм впоратися з цією бідою. Вони бояться розголосу і осуду. І це проблема", – каже Ірина Бабенко.

Жіночу молодь надзвичайно цікавить, куди можна звертатися по допомогу, говорить Ірина Бабенко. Тому що саме вони заявляли про те, що знають про випадки сексуальних домагань або насильства, або були їх учасниками.

"Дівчата спостерігали як до їхніх одноліток, які проживають в гуртожитках, а це дівчата з інших сіл, районів, приїжджали чоловіки й забирали їх розважатися в лазні, наприклад. І це надзвичайно нас турбує, тому що наслідки можуть бути надзвичайно сумні. Діти не кажуть про це батькам, але їх надзвичайно турбує, куди їм звертатися, хто їм може допомогти, як захистити себе, які можуть бути наслідки. Вони слабко обізнані в цих питаннях", – розповідає Ірина Бабенко.

Ірина Бабенко каже: за даними поліції за останні п'ять років на Житомирщині було виявлено 36 випадків сексуального насильства щодо дітей віком від одного року до 16 та 25 випадків – від 13 до 16 років.

"Турбує те, що 19 випадків насильства було скоєно вдома. 17 випадків – це вже на території громад в різних людних місцях: парки, береги річок і так далі. Можливо – це ті захаращені місця, на прибирання і освітлення котрих громаді слід звернути увагу. Щодо кривдників – дітей ґвалтують якраз ті люди, яким вони довіряють. Це сусіди, співмешканці мам, навіть рідні дядьки, батько був", – говорить Ірина Бабенко.

Організація продовжує працювати, шукаємо кошти, пишемо проєкти до інших фондів, очікуємо результати, каже Ірина Бабенко.

"Але на сьогоднішній день наша психологиня надає консультації безкоштовні, працює наша соціально-психологічна лінія підтримки і також кейс-менеджер працює. Якщо жінки будуть до нас звертатися, то ми повною мірою будемо надавати допомогу. Жінки, які мають проблеми в стосунках з дітьми, з чоловіками, переживають психотравми втрати, будь-які, можуть звертатися на нашу психологічну лінію підтримки за номером телефону: 067-457-3838", – розповіла Ірина Бабенко.

Читайте також

  • Демонтовані у Житомирі вуличні світильники продадуть громадам.
  • У департаменті освіти Житомира планують завершити навчальний рік дев'ятого червня.
  • Жителька Житомира виготовляє підсвічники з використаних скляних пляшок.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок