Під час буревію дерева пошкодили надмогильні споруди на цвинтарі у Житомирі. 17 квітня могили з побитими нагробними плитами, огорожами та хрестами житомирянка Наталія Шумлянська показала директору спецкомбінату побутового обслуговування Василю Ганченку.
"14 квітня я прийшла відвідати свою бабусю і дідуся та побачила, що відвалена та частина пам'ятника, яку у 2011 році встановили і реконструювали. Є також відбиті частинки, які я безпосередньо тут зберегла. І вони говорять про те, що пам'ятник якимось чином був порушений. Окрім того, я побачила інші знищені могили навколо", – каже заступниця голови Спілки поляків України Наталія Шумлянська.
Наталія Шумлянська каже, що пам'ятники, хрести та огорожі довкола могил пошкодили дерева, що впали.
"З того, що я розумію, одне дерево впало, інше дерево різали. Про це свідчить пеньок. Можливо, на мій пам'ятник дерево і впало. Але ці питання потрібно вирішувати. Бо це є пам'яткою архітектури", – каже Наталія Шумлянська.
"Правдиво зі слів Наталії – це те, що понівечені пам'ятники, нагробні споруди, – каже директор спецкомбінату побутового обслуговування Василь Ганченко. – Причина – падіння дубу діаметром десь метр. Довжина його була десь метрів 50. І плюс ялинка поряд. Своєю вагою вони зламали клен, який ми надрізали. Тобто це все стихія. Просто через прогнивше коріння дуб впав і повалив тут усе. І благо те, що тут не було людей, коли дерева падали".
За словами Василя Ганченка, комісія спецкомбінату склала акт про те, що під час буревію дерева пошкодили надмогильні споруди, та ухвалила рішення – прибрати дерева та відновити пошкоджені надмогильні споруди в разі звернення громадян. Наразі є від громадян одна заява.
"Ось заява людей. Вони були тут 10 квітня. Ми порахували шість понівечених могил і три огорожі. Всі ці пам'ятники, відповідно до заяв, будуть встановлені. Замовлятимуться нові пам'ятники. Все відшкодовуватиметься. Ось лист, яким повідомлено комунальне управління. І це на кладовищах постійно відбувається. Ще жодна людина понівечені пам'ятники не відшкодовувала з власної кишені. Це все відшкодовує міська рада", – каже Василь Ганченко.
"Явважаю, що в Житомирі певною мірою порушена комунікація, – каже Наталія Шумлянська. – Бо люди мають бути поінформовані про ті або інші дії, які відбуваються на кладовищах".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: