У Житомирській академії поліції показали, як поліцейські-вибухотехніки із семи регіонів України вчаться керувати роботами для дистанційного розмінування територій. Досвід саперам передають інструктори, які пройшли навчання за кордоном.
Заняття проводять на восьми роботах німецького виробництва, переданих Нацполіції міжнародними партнерами.
Спеціаліст управління вибухотехнічної служби Михайло показує журналістам, як саме робот безпечно для військових виявляє міни та знешкоджує їх.
"Ось я заїхав нагору і за допомогою камери оглянув всю територію. Побачив снаряд, увімкнув зум на камері і наблизив огляд до нього – побачив, де він лежить, подивився, як зручніше мені до нього спуститися. Глянув можливо це чи ні, заїхав. Ви бачите, що він лежить в маніпуляторі і по ввідній я маю його покласти он у той ящик", – розповідає Михайло.
Усі ці дії Михайло виконує дистанційно. Функцій у робота, каже, дуже багато і вони різні.
"Є функції по їзді, по маніпулятору. Але, якщо все вивчити і мати багато практики, то нічого складного немає", – говорить сапер.
Зі слів начальника Житомирської академії поліції Максима Каптенка, роботизована техніка, насамперед, потрібна для роботи саперів на деокупованих територіях.
"Для нас пріоритетне завдання – це розмінування територій. Кожен із нас розуміє, що багато брухту, багато мін, вибухонебезпечних предметів залишилося на нашій землі. Як навчальний заклад ми розуміємо, наскільки пріоритетно підготувати дійсно якісних саперів і вибухотехніків. Ми розуміємо, що це нова техніка, тому наші хлопці вивчили і тактико-технічні характеристики цих роботизованих машин, і освоїли керування ними", – говорить Максим Каптенко.
Використання роботів дозволяє безпечно виконувати завдання по розмінуванню, зменшуючи ризики для життя та здоров'я самих саперів.
"Ми працювали над розмінуванням Київського регіону, зони відчуження ЧАЕС, на Сумщині, Чернігівщині, Харківщині. Працювали біля Балаклії, Куп’янська, Лимана. Зараз хлопці працюють на Херсонщині. На сьогоднішній день вони використовують роботизовані комплекси ті, що у них є, але їх не так багато. Поряд з тим, вони рятують життя, оскільки є вибухонебезпечні предмети – такі як, наприклад, касетні боєприпаси з самоліквідатором, ти не знаєш, коли вони вибухнуть. Ти можеш підійти, а на підході може спрацювати вибухонебезпечний предмет. Тому така техніка рятуватиме життя наших хлопців", – розповів заступник начальника управління вибухотехнічної служби Національної поліції Максим Мовчан.
Ще по темі
- Наприкінці грудня року поліцейські вибухотехніки Житомирщини два тижні навчалися працювати на автоматизованій машині для розмінування територій.
- Піротехніки Житомирщини отримали від волонтерів квадрокоптер, який використовуватимуть під час розмінування територій по всій Україні.
- Як розпізнати вибухонебезпечні предмети і не травмуватися – рятувальники Житомирщини провели навчання для лісівників.
- На Житомирщині станом на 24 жовтня піротехнічні підрозділи ДСНС та Нацполіції з початку повномасштабної війни Росії з Україною знищили майже вісім тисяч вибухонебезпечних предметів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: