Ексдиректору комунального підприємства Житомира повідомили про підозру через аварійний скид стічних вод каналізаційної насосної станції у річку Тетерів. В результаті аварійного скиду держава зазнала збитків на понад 22 мільйони гривень. Про це Суспільному повідомила речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.
За її словами, аварійний скид стічних вод стався у серпні 2021 року. Неочищені зворотні води цілодобово потрапляли до річки майже протягом тижня. Це призвело до критичного забруднення поверхневих вод річки та спричинили масову загибель риби. Тоді ж, зі слів Тетяни Гоші, під процесуальним керівництвом Житомирської окружної прокуратури розпочали кримінальне провадження за частиною другою статті 242 Порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод, створило небезпеку для довкілля та призвело до масової загибелі рибиКримінального кодексу України.
"У ході досудового слідства провели інженерно-екологічну експертизу, результати якої показали, що державі завдано збитків на загальну суму понад 22 мільйони гривень. Наразі вживаються заходи щодо відшкодування заподіяної шкоди", – каже Тетяна Гоша.
За інформацією пресслужби ГУНП в Житомирській області, втрати рибного господарства склали майже дев’ять мільйонів гривень.
Сьомого квітня 42-річному екскерівникові комунального підприємства, жителю м. Києва, висунуто підозру за частиною другою статті 242Порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод, створило небезпеку для довкілля та призвело до масової загибелі риби Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді обмеження або позбавлення волі терміном до п’яти років.
Що відомо
- У Житомирі 6 серпня 2021 року на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія. 7 серпня Державна екологічна інспекція Поліського округу та працівники лабораторії підприємства "Житомирводоканал" проводили забір проб води у річці Тетерів для лабораторних досліджень та визначення вмісту забруднюючих речовин.
Також по темі
- Річки Житомирщини: хто забруднює та як їх очистити.
- На Житомирщині всім очисним спорудам для знезараження стічних вод понад 50 років – Держекоінспекція.
- У Бердичеві на Житомирщині стічні води очищує комплекс зразка 70-х років ХХ століття.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: