У Житомирському обласному онкодиспансері вперше провели операцію з видалення простати лапароскопічним методом. Про це повідомила пресслужба диспансеру на своєму сайті.
Операцію з видалення онкохворому пацієнту передміхурової залози лапароскопічним методом провели лікарі-урологи Олексій Пономарьов, Роман Донець, Анатолій Іщук.
Як розповів директор закладу Ігор Сабадаш, спеціалісти онкодиспансеру вже досить часто застосовують лапароскопію в лікуванні онкології, проте видалення простати цим методом лікарі-урологи закладу провели вперше. Щоб зробити таке оперативне втручання, медики отримали практичний досвід під час майстер-класів, які провели в онкодиспансері фахівці Інституту урології Національної академії медичних наук України.
"Для Житомирського онкодиспансеру – це прогресивний крок, значний прорив в лікуванні раку простати, – розповідає Ігор Сабадаш. – Цей метод дає максимальну візуалізацію ураженого органу, тобто операція виконується майже як під мікроскопом. Завдяки лапароскопії знижується крововтрата та прискорюється процес реабілітації пацієнтів. Такі операції проводять через окремі невеликі розрізи, вони менш травматичні. Для того, щоб впровадити цей метод, необхідне відповідне медичне обладнання, лапароскопічні інструменти та високий професійний рівень спеціалістів. Такою сучасною медичною апаратурою оснащений онкодиспансер, а рівень професійної підготовки фахівців вже дозволяє практикувати подібні операції у нашому закладі у подальшому".
Ігор Сабадаш наголосив, що у чоловіків одним із найпоширеніших захворювань є саме рак передміхурової залози. Цей вид онкології в останні роки став дуже розповсюдженим і часто пацієнти звертаються до лікарів, коли хвороба перебуває вже у занедбаній стадії.
Лікар радить чоловікам щорічно проходити скринінг передміхурової залози, який включає в себе аналіз крові на онкомаркер простат-специфічний антиген. Направлення на проведення цього обстеження надає сімейний лікар.
Рак передміхурової залози відрізняється тим, що пухлина росте повільно і може не проявляти себе протягом багатьох років. А скринінг дасть можливість виявити онкологію на ранній стадії і збільшить шанси на повне одужання.
Читайте також
- На Житомирщині вперше зробили лапароскопію кишкової непрохідності літньому пацієнтові.
- У Житомирі зробили першу трансплантацію серця – що відомо.
- За рік в Житомирі провели чотири операції з родинної трансплантації нирки – як почувають себе пацієнти. Лікарі розповідали, як готують до виписки пацієнтів, які брали участь у першій операції з пересадки нирки.
- Житель Коростеня став посмертним донором серця та нирок. Дев'ятого лютого чоловік потрапив до міської лікарні без свідомості.
- У Житомирі вперше провели одночасну трансплантацію трьох органів – донором став 31-річний чоловік.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: