У Житомирі відкрилася виставка рушників ручної роботи в орнаменті яких відображені збірні історії жінок, що зазнали сексуального насильства російськими військовими під час окупації. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка виставки "Вишиті болем" Наталія Тарасенко.
За її словами, всі п'ять рушників вишивала одна етнографиня та використовувала орнаменти різних регіонів України.
"Це мистецький проєкт, який був створений з метою привернення уваги до постраждалих від сексуального насильства. Щоб ці люди могли звертатися за психологічною підтримкою, допомогою і розуміти, що вони не зазнають осуду за те, що з ними сталося. Ці історії з'явилися від психологинь, які консультували жінок, що звернулися до них з проблемою насильства. Це збірні образи і, звичайно, постраждала може впізнати себе в якійсь частині історії", – говорить Наталія Тарасенко.
Житомир став шостим містом, де відкрили виставку "Вишиті болем". До цього вона була презентована у великих містах України – Львові, Дніпрі, Києві, Одесі та Харкові.
"На останній презентації виставки у Києві, на форумі жінок, Житомиру запропонували перейняти цей досвід. Подивитися виставку можна у будь-який час у просторі "Вільна". Сканувати QR-код та прочитати кожну історію жінки про яку розповідає цей рушник", – каже співорганізаторка виставки "Вишиті болем" Ірина Ковальчук.
"Зернятка над кроною дерева" – це елемент одного з п'яти рушників, представлених на виставці "Вишиті болем". Вони символізують п'ять збірних історій жінок, які постраждали від сексуального насильства пов'язаного з війною. Біля кожного рушника розміщений QR-код, завдяки якому можна прочитати ці історії.
"Задум дуже цікавий. І дійсно через вишивку передано історію жінки. А ще добре, що можна підійти, сканувати, подивитися та прочитати. І дійсно вишивка не тільки вишиває біль, а і пропрацьовує його, щоб він відійшов", – говорить відвідувачка виставки "Вишиті болем" Катерина Грабчук.
Виставка "Вишиті болем" діятиме у просторі "Вільна" впродовж березня-квітня 2023р.
Читайте також
- У Житомирі за кошти проданих брелоків з уламками російського літака Су-25 купують автомобіль для військових.
- В Житомирі в рамках Міжнародного фестивалю майстрів мистецтв відбувся конкурс юних піаністів імені Святослава Ріхтера.
- Медобладнання для лікування травм кінцівок передали Житомирській обласній лікарні місцеві та американські волонтери.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: