Вбили та спалили власну дитину: на Житомирщині засудили батьків вбитої 5-річної Дарини Макарчук

Вбили та спалили власну дитину: на Житомирщині засудили батьків вбитої 5-річної Дарини Макарчук

Вбили та спалили власну дитину: на Житомирщині засудили батьків вбитої 5-річної Дарини Макарчук
. 5-річна Дарина Макарчук з Овруччини, яку вбили власні її власні батьки. Фото: архів Суспільного Житомир

Батьків 5-річної Дарини Макарчук з села Листвин Словечанської громади, визнали винними у вбивстві власної доньки: батька засудили до 15 років позбавлення волі, матір – до семи. Про це Суспільному розповіла речниця Прокуратури Житомирщини Тетяна Гоша.

За її словами, ювенальний прокурор у суді довів, що Дарину вбив саме її батько, який згодом спалив тіло дитини у печі, а рештки тіла викинув у річку. Подія сталася у серпні 2018 року.

"Того вечора 50-річного батька роздратував плач найстаршої доньки – 5-річної Дарини. Щоб вгамувати дівчинку, він вдарив її кулаком по голові та загнав під ліжко. Мати до дитини підійшла лише через кілька годин – вона бачила сліди удару по голові, але навіть попри скарги дитини біль, не викликала швидку, а поклала дитину спати. Зранку дівчинка ще подавала слабкі ознаки життя, однак батько вирішив, що рятувати її вже пізно. Щоб приховати сліди злочину, він спалив тіло дитини у печі, а попіл з рештками викинув у річку, щоб течія віднесла подалі від дому", – говорить Тетяна Гоша.

Вбивство доньки обвинувачені приховували дев’ять місяців – соціальним працівникам вони через вікно показували переодягненого молодшого брата дівчинки, запевняючи, що "все гаразд" і продовжуючи при цьому отримувати виплати на вбиту доньку.

"Через плин часу та відсутністю тіла розслідування було особливо складним, – каже речниця прокуратури. – Слідству довелося провести кропітку роботу – зокрема, перекрити русло річки, після чого й було виявлено людські рештки зі слідами спалення. Далі були експертизи, які підтвердили, що це рештки дитини. У суді обоє батьків свою вину не визнали, відповідальність перекладали один на одного. У скоєному не розкаялися".

Суд визнав обох батьків винними в умисному вбивстві власної малолітньої дитини та присудив батькові дитини Павлові Макарчуку 15 років позбавлення волі, а матері, Олені Клусенко, – сім років позбавлення волі.

Що відомо

  • Історія Дарини Макарчук розпочалася у 2014 році – тоді поліція розпочала провадження про вилучення дитини з її родини, оскільки на тілі дівчинки знайшли синці. У 2015 році за поданням поліції рішенням місцевої влади дитину вилучили з родини. Дівчинку віддали у прийомну сім'ю. Однак розпочалися судові спори між батьками і представниками громадськості та соцслужбами, внаслідок чого у 2017 році дитину повернули у її біологічну сім'ю. Через вісім місяців під час сварки батько штовхнув дитину – вона вдарилася об поріг і згодом померла. Аби приховати сліди злочину, батько дитини поклав дитину до печі та спалив, а рештки викинув у річку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок