На Житомирщині запрацювали музеї: які виставки та експозиції можна відвідати у березні

На Житомирщині запрацювали музеї: які виставки та експозиції можна відвідати у березні

На Житомирщині запрацювали музеї: які виставки та експозиції можна відвідати у березні
. Фото: Суспільне Житомир

На Житомирщині частково запрацювали музеї обласної комунальної власності. Про це Суспільному розповів начальник управління культури та туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко.

За його словами, музеї працюватимуть з певними обмеженнями, бо деякі експонати знаходяться ще у сховищах. Зокрема це Житомирський краєзнавчий музей, музей космонавтики імені С.П.Корольова, Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й.Д.Буханчука, літературно-меморіальний музей Лесі Українки та Житомирський обласний літературний музей.

"Чесно кажучи, ми цю тему підняли, тому що є постанова уряду, яка регламентує порядок роботи музеїв під час воєнного стану. Але у нас розпочалася історія зі Звягельського літературно-меморіального музею Лесі Українки. До нас звернулася громада міста, щоб ми передали музей їм, тому що він не працює, а наше управління дещо обмежене у повноваженнях. Мені було не зовсім приємно, що сьогодні все працює: театри, філармонії, школи, садочки, а музеї ні. Тому ми запросили всі музеї, які в обласній комунальній власності та обговорили, що потрібно для того, аби вони запрацювали. Ми узгодили, як працюватимуть музеї, вони звернулися до нас з листами, ми дали погодження. Всі будуть працювати у міру своїх можливостей, двері мають бути відчинені для відвідувачів. Бо людям сьогодні потрібно десь відволікатися та заспокоюватися", – говорить Анатолій Душко.

Житомирський обласний краєзнавчий музей на своїй сторінці у Facebook у повідомленні написали, що з першого березня 2023 року музей частково поновлює роботу експозиційних залів. Екскурсія проводиться лише у залі природничої виставки. Для відвідування доступна експозиція відділу природи – виставка "Рік опору" та виставка художніх робіт О. Канцерова.

Працює музей з вівторка по суботу з 10-ї години ранку до 18-ї години вечора.

На Житомирщині запрацювали музеї: які виставки та експозиції можна відвідати у березні
Обласний краєзнавчий музей, Житомир, 18 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Також свою роботу поновив "Житомирський обласний літературний музей" відділ комунального підприємства КП "Житомирський обласний краєзнавчий музей", де повністю задіяли всі виставкові зали.

"У березні ми готуємо насичену виставкову програму. Це відкриття трьох виставок – тематична виставка до дня народження Шевченка, виставка французького кінорежисера "Україна очима француза" та виставка Мартіна Якуба – картини, які зробив штучний інтелект", – молодша наукова співробітниця літературного музею Людмила Заліщук.

Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова теж після тривалої перерви, пов'язаної з воєнним станом, 1 березня 2023 року розпочав прийом відвідувачів, йдеться у повідомлення на сторінці у Facebook Національного музею космонавтики імені С.П. Корольова.

Музей працює з вівторка по неділю, з 10-ї години ранку до 18-ї години вечора.

На Житомирщині запрацювали музеї: які виставки та експозиції можна відвідати у березні
Суспільне Житомир

Під час повітряної тривоги музеї відвідувачів не приймають.

Читайте також

  • Спорт, лікарі, арттерапія: у Житомирі жінок запрошують на безкоштовні заняття у громадський простір "Вільна".
  • Українською та англійською мовами: у Житомирі організували конкурс читання віршів Шевченка.
  • Посол України в Лівані презентував у Звягелі двотомник перекладів арабською мовою прозових творів Лесі Українки.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок