В Житомирі дозволено купатися лише на спеціально облаштованих для цього пляжах. Попри заборону люди купаються на кар’єрах. Рятувальники нагадують, що ці місця не є безпечними для купання.
Побувавши на Богунському кар’єрі Житомира, кореспонденти Суспільного нарахували близько пів сотні відпочивальників. Житомирянка Ольга Марчук каже, що на кар'єр ходить відпочивати, бо живе неподалік:
"Ми тут поруч живемо, тому приходимо сюди. Тут і діти купаються скраю, де мілина. Хотілося б, щоб тут були рятувальники і щоб цей пляж облаштували та упорядкували. А у туалет люди ходять у ліс і через дорогу. Щодо коронавірусу, то його я не боюся".
Ще одна відпочивальниця Олена Прищепа говорить, що на кар'єрі вода набагато чистіша, ніж у Тетереві – немає скидів та сміття, тому вона і приходить відпочивати саме сюди.
"Я тут відпочиваю часто, незважаючи на коронавірус. Бачите, люди тут є. Глибина в деяких місцях сягає 50 метрів. Рятувальників тут не треба. Потрібно вміти плавати і не лізти куди не треба", – каже житомирянин Юрій.
На Соколовському кар'єрі відпочивальниця Наталія Красовська розповіла кореспондентам Суспільного, що це місце їй подобається – сюди вона приходить відпочивати разом зі своєю сім’єю.
За словами заступника начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій Олександра Куліковського, офіційними місцями купання в Житомирі визначені дорослий та дитячий пляжі у Гідропарку. Решта водойм не обладнані для безпечного купання та відпочинку.
"Це ж саме стосується і стихійних місць відпочинку на Соколовському та Богунському кар’єрах – ці місця не облаштовані усім необхідним для безпечного відпочинку", – каже Олександр Куліковський.
Автори: Сергій Косюченко, Ольга Груп-Сікора
Камера: Олександр Данилюк, Віктор Підвисоцький, Ігор Грач