У Звягелі на Житомирщині зафіксували випадок сказу дикої тварини

У Звягелі на Житомирщині зафіксували випадок сказу дикої тварини

У Звягелі на Житомирщині зафіксували випадок сказу дикої тварини
. Ілюстративне фото: УНІАН

У Звягелі на Житомирщині зафіксували випадок сказу лисиці, яка 22 лютого заскочила у двір до людей. З початку 2023 року це 12-й випадок сказу тварини на Житомирщині. Про це Суспільному розповів в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Микола Міщенко.

За його словами, господар будинку знайшов лисицю у вольєрі собаки вже мертвою. Контакту дикої тварини з людьми не було.

"Виникла підозра, що ця тварина може бути хворою, тому зібрали зразки і відправили у нашу регіональну лабораторію, де затвердили випадок захворювання на сказ. Напередодні цього випадку господар, 3 лютого, вакцинував собаку, тому зараз вона під наглядом", – говорить Микола Міщенко.

Нині у місті Звягелі та по всій області проводять профілактичне вакцинування домашніх тварин. Також Звягельська міська рада повідомила, що серед населення проводиться роз'яснювальна робота, щодо небезпеки захворювання на сказ, проте є випадки відмов жителів міста від щеплення своїх домашніх тварин.

"Зараз збільшується кількість захворювання серед диких тварин, особливо лисиці. Причину ми бачимо в тому, що тепла зима, чимало не зібраних врожаїв кукурудзи і соняшника, тому розвелося багато гризунів, а це харчовий продукт для лисиць. Їжі вдосталь, тому вони інтенсивно розмножуються",– каже Микола Міщенко.

До повномасштабного вторгнення чотири роки підряд Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області проводили пероральну вакцинацію диких тварин.

"За допомогою літаків розкидали приманки з вакциною і у нас зменшувалася кількість захворювання. Тоді навіть були періоди, що захворюваність серед домашніх тварин перевищувала над захворюваністю диких. Фактично вже другий рік така вакцинація не проводиться, тому зараз і така поширеність цієї хвороби. Тим більше наступає статева активність серед диких тварин весною, а це теж сприяє збільшенню кількості захворювання", – говорить Микола Міщенко.

З початку 2023 року було 12 випадків сказу тварин на Житомирщині. Шість випадків у січні – у Черняхівській, Баранівській, Звягельській, Любарській, Пулинській громадах та у Бердичеві. Також шість випадків у лютому – у Житомирській, Користишівській, Пулинській, Брусилівській, Андрушівській громадах та у Звягелі.

Ще по темі

  • На Житомирщині розпочали вакцинацію диких тварин від сказу.

Читайте також

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок