Вісім ліцеїв із тридцяти трьох у Житомирі станом на 28 лютого не мають тимчасового укриття, де в разі оголошення повітряної тривоги можуть перебувати учні. Про це Суспільному розповів керівник Житомирського міського департаменту освіти Валентин Арендарчук.
За його словами, наявність сховищ – основна вимога для навчання у режимі офлайн. І в тих ліцеях, де немає сховищ, використовують безпечні приміщення сусідніх закладів або підприємств.
"Ми запропонували на базі інших шкіл проводити освітні процеси, – говорить керівник департаменту освіти. – Двадцятий ліцей працює на базі двадцять четвертого. Тридцять п’ятий на базі дев’ятнадцятого, десятий на базі другого ліцею, четвертий ліцей мікрорайону Мальованки використовує тимчасове укриття в костелі. Ми укладаємо угоди, меморандуми. Так третій ліцей використовує укриття Преображенського собору по вулиці Перемоги".
Валентин Арендарчук також розповів, що від 10 лютого у департаменті освіти запрацювала комісія, яка вивчатиме можливості зі спорудження тимчасового укриття у ліцеї №20.
"Як тільки у нас буде кваліфікований висновок, ми можемо починати підготовку укриття ліцею №20, – каже Валентин Арендарчук, – щоб до першого вересня діти, батьки яких виявлять бажання навчати в режимі офлайн, були задоволені".
Після зимових канікул додаткове тимчасове укриття загальною площею 200 квадратних метрів відкрили для учнів ліцею №17.
"Були запити батьків вийти на навчання дітей в режимі офлайн, – розповідає директорка ліцею №17 Марія Сервачук. – Ми не могли забезпечити навчання, навіть у дві зміни, які є, в нашому тимчасовому укритті. Нове укриття розраховане на 200 дітей, воно забезпечує безпечне перебування там учнів і спокій для їхніх батьків".
Укриття облаштували у підвальному приміщенні сусіднього дитячого садка.
Вартість проєкту – більш як півтора мільйона гривень. Половина суми – це внесок благодійної швейцарської компанії "Virtuozzo". За ці гроші зробили реконструкцію та встановили обладнання.
За словами директорки ліцею, завдяки облаштуванню сховища, освіту у режимі офлайн здобувають пів тисячі ліцеїстів із 820.
"Вони перебували тут під час повітряної тривоги, навчаються, бігають, і навіть грають у теніс. Вони вже прилаштувалися це робити: тут є така біла лінія, і діти використовують площі на підлозі замість стола", – каже Марія Сервачук.
Сергій Маковський, представник швейцарської компанії "Virtuozzo", сказав, що на облаштування укриття в ліцеї №17 виділили в межах 20 тисяч доларів.
"Це не перший об’єкт, який компанія профінансувала з початку повномасштабної війни. І дуже приємно бачити такі результати, що все це недаремно робиться, що діти будуть зберігати своє здоров’я, зір і зможуть навчатися офлайн. Ми не зупинимося на цьому – є вже і відеозвернення, і листи від керівників навчальних закладів на облаштуання подібних проєктів", – каже Сергій Маковський.
Представник підрядної будівельної організації Юрій Опанасюк розповів, що в укритті зробили опалення, повністю замінили всі мережі, зробили санвузли, вентиляцію, освітлення. "Тут також є Wi-Fi, смарт-TV, – каже Юрій Опанасюк. – Тобто під час повітряної тривоги діти почувають тут себе комфортно і безпечно, а також продовжують навчатися. При цьому є зв'язок із батьками, яким вони повідомляють, що все в них добре. Ми, навіть, бачили підтвердження цьому у їхніх тік-токах".
Ще по темі
- Першого вересня 2022 року на очне навчання у 27 школах Житомира вийшли 13 тисяч 150 дітей, що складає 42% від усіх учнів міста. Після канікул в січні 2023 року половина учнів Житомира вийшли на очне навчання, це більше, ніж у вересні.
- У сорока школах Житомира 1 748 учнів навчаються за сімейною формою.
- Після війни на базі укриття однієї із житомирських шкіл планують створити українську світлицю та музей етнографії.
Читайте також
- Допомога ЗСУ: чотирирічний Матвій із Житомира продав свою картину на аукціоні, а виручені гроші передав військовим.
- Переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2023" визначили на Житомирщині.
- "Спалах миті": фотомайстер Леонід Шевчук показав на світлинах Житомир за рік повномасштабної війни.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: