"Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців

"Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців

"Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців
. Житомир, 13 лютого 2023 року. Фото: Віолета Прокоф'єва для Суспільне Житомир

Станом на 13 лютого понад 100 жителів Житомирщини подали заявки на вступ до підрозділу "Сталевий кордон". Це одна з восьми штурмових бригад "Гвардії наступу", які формуються в Україні задля захисту та визволення територій України від російських військ.

Офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій у коментарі Суспільному розповів, що "Сталевий кордон" – це штурмова бригада державно-прикордонної служби України.

"Це 15-тий мобільний прикордонний загін, який братиме участь у штурмових діях. Туди набираються вмотивовані люди, які бажають боронити нашу країну. І це винятково добровольці", – каже Юрій.

"Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців
Офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій. Житомир, 13 лютого 2023 року. Фото: Віолета Прокоф'єва для Суспільне Житомир

Окрім набору добровольців до штурмової бригади "Сталевий кордон", триває набір до об'єднаної штурмової бригади "Лють" Національної поліції України та бригад Нацгвардії.

"Національна гвардія України створила шість нових бригад, – розповідає офіцер служби кадрової роботи Національної гвардії України Іван. – Кожна з бригад відповідатиме за свій службовий напрямок. Єдине, що їх буде відрізняти – це місця розташування бригад. Але всі ці бригади виконуватимуть завдання безпосередньо в зоні бойових дій, там, де потрібно. Вони звільнятимуть нашу країну від ворога".

"Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців
Офіцер служби кадрової роботи Національної гвардії України Іван. Житомир, 13 лютого 2023 року. Фото: Віолета Прокоф'єва для Суспільне Житомир

Вступити до лав штурмових бригад можуть як чоловіки, так і жінки.

"З-поміж жінок ми переважно потребуємо тих, які мають певні спеціальності. Це кухари, фельдшери, медичні працівники, бухгалтери", – каже офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій.

За його словами, основними умовами вступу є такі:

  • вік від 18 до 60 років;
  • досвід військової служби не є обов'язковим;
  • відмінний стан здоров'я;
  • відсутність проблем із законом.

Офіцерка служби кадрового забезпечення Житомирського районного управління поліції Вікторія Стаценко додала, що:

  • кандидати мають бути громадянами України;
  • повинні вільно володіти українською мовою;
  • повинні мати високий рівень фізичної підготовки.

"Громадянин України, який виявив бажання продовжувати службу у штурмовій бригаді "Лють", має зареєструватися, подати заявку і пройти умови конкурсу", – каже Вікторія Стаценко.

"Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців
Вікторія Стаценко. Житомир, 13 лютого 2023 року. Фото: Віолета Прокоф'єва для Суспільне Житомир

"Для того, щоб ми могли дізнатися, чи готовий кандидат проходити службу у цьому підрозділі, чи ні, потрібно пройти військово-лікарську комісію. Вона визначить, наскільки людина здорова і чи є придатною для проходження служби. Після усіх етапів перевірки кожен проходить курс навчання", – каже офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій.

Подати заявку на вступ добровольці можуть або онлайн на офіційному сайті "Гвардії наступу", або ж у місцевих ЦНАПах. Набір до штурмових бригад "Гвардії наступу" триватиме до кінця березня 2023 року.

Що відомо

  • Третього лютого 2023 року на Житомирщині оголосили набір у "Гвардію наступу". Які умови вступу, зарплата та бойові завдання чекають на охочих. Станом на 9 лютого 17 тисяч українців подали заявки на вступ до "Гвардії наступу".

Читайте також

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок