Мають сплатити пів мільйона: житомирські екологи рік судяться з підприємством із Бердичева

Мають сплатити пів мільйона: житомирські екологи рік судяться з підприємством із Бердичева

Мають сплатити пів мільйона: житомирські екологи рік судяться з підприємством із Бердичева
. Річкова вода, забруднена стоками. Фото: Facebook Державної екологічної інспекції Поліського округу

Житомирські екологи понад рік судяться із товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс екологічних споруд", яке за рішенням суду має відшкодувати понад пів мільйона збитків, завданих довкіллю. Про це у своєму Telegram повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

У повідомленні сказано, що восени 2021 року фахівці екоінспекції провели позапланову перевірку підприємства. За результатами перевірки, екологи надіслали підприємству претензію про відшкодування збитків на суму майже 600 тисяч гривень, завданих наднормативним скидом забруднюючих речовин в річку Гнилоп'ять.

В аналітичній системі YouControl вказано, що підприємство "Комплекс екологічних споруд" займається відведенням і очищенням стічних вод.

У коментарі Суспільному начальник відділу водних ресурсів Держекоінспекції Поліського округу Володимир Лисюк розповів, що мова йшла про очисні споруди самого підприємства, які є застарілими і не справляються з очисткою стоків, в результаті чого у річку потрапляють недостатньо очищені стічні води.

"На цьому підприємстві така ситуація постійно. Не знаю, як цьогоріч, але зазвичай вони входили в топ 100 забруднювачів за об'ємами. Мало грошей вкладають в очисні споруди або ж взагалі не вкладають – от вам і результат. Ми постійно проводимо там перевірки і обраховуємо завдані збитки. Просто раніше коефіцієнти обрахунку, на які ми спиралися, були дуже малі, тому й суми виходили смішні. А тепер, після того, як в силу вступили зміни, то суми значно зросли. Після обрахунків суми завданих збитків ми даємо підприємствам місяць на добровільне відшкодування, якщо ж вони, як у випадку із цим підприємством, не сплачують, тоді ми подаємо до суду. Цього разу позов від нашого імені подавала Бердичівська окружна прокуратура. Позов подали до Господарського суду Житомирської області", – каже Володимир Лисюк.

Господарський суд області позов екологів задовольнив, але підприємство подало апеляцію у Північно-західний апеляційний господарський суд.

"Уся ця ситуація тривала більше року і, ймовірно, триватиме далі. Апеляційний суд став на наш бік і лишив без змін рішення суду першої інстанції, але, наскільки мені відомо, підприємство зараз готує касаційну скаргу. Якщо ж і тоді рішення буде на нашу користь, то підприємство вже буде змушене сплатити 576 тисяч гривень завданої довкіллю шкоди. Насправді, на цьому підприємстві ситуація патова: їх і закрити не можна, бо це єдині очисні споруди на місто Бердичів, і не зважати на постійні забруднення ними довкілля теж не можна", – розповів Володимир Лисюк.

Ще по темі

  • Працівники лісової охорони Коростишівського лісгоспу спільно з поліцейськими затримали чоловіка, який підпалював ліс та очерет, намагаючись спричинити масштабну пожежу.
  • Екологічна інспекція Поліського округу вважає незаконним спуск греблі на річці Тетерів у Житомирі, а також вирубку 161 дерева на березі водойми.
  • Державна екологічна інспекція Поліського округу продовжує перевірку річки Батиївка на території Брусилівської селищної ради.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок