У Житомирі замість трамвая курсуватиме новий автобусний маршрут №2

У Житомирі замість трамвая курсуватиме новий автобусний маршрут №2

У Житомирі замість трамвая курсуватиме новий автобусний маршрут №2
. Житомир, 16 березня 2022 року. Фото: Сергій Косюченко

У Житомирі запрацює новий автобусний маршрут №2 "Майдан Перемоги – М'ясокомбінат", який замінить трамвай. Рішення про це ухвалили на позачерговому засіданні міськвиконкому шостого лютого.

Новий автобусний маршрут №2 курсуватиме від майдану Перемоги до М'ясокомбінату.

"З метою забезпечення перевезення пасажирів пропонується організувати на період дії воєнного стану тимчасовий автобусний маршрут загального користування №2 "Майдан Перемоги – М'ясокомбінат", який курсуватиме від майдану Перемоги по вулиці Грушевського, Небесної сотні, Бориса Тена, Івана Сльоти, Шевченка, Вітрука, Корольова та Сергія Параджанова. І в зворотному напрямку по вулиці Хлібній. Пропонується призначити перевізником на цей маршрут Житомирське трамвайно-тролейбусне управління. Курсуватиме вісім автобусів, інтервал руху становитиме 8-9 хвилин", – розповів виконуючий обов'язки начальника управління транспорту та зв'язку Житомирської міської ради Микола Єрмаков.

У Житомирі замість трамвая курсуватиме новий автобусний маршрут №2
Микола Єрмаков. Житомир, 20 січня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

У Житомирі замість трамвая курсуватиме новий автобусний маршрут №2
Фото: Житомирська міська рада

Він також пояснив, що це робиться через дефіцит електроенергії у місті, який становить приблизно 40%.

"Через існуючий дефіцит електроенергії випустити весь рухомий склад електротранспорту неможливо досі. Перенавантаження мережі призведе до аварійних відключень.

  • Варіант перший: користуємося автобусами і маємо відносно стабільну подачу електроенергії у домівки.
  • Варіант другий: запускаємо весь рухомий склад електротранспорту і звикаємо до відключень світла", – повідомляє на своїй сторінці у мережі Facebook Житомирська міська рада.

Там також пояснюють, що цей маршрут потрібен, бо сполучення від майдану Перемоги до М'ясокомбінату через Грушевського, Небесну Сотню, Бориса Тена, Східну, Бородія, Вітрука, Корольова, Параджанова є затребуваним.

"Цей маршрут дасть змогу без пересадок дістатися району Бориса Тена та Параджанова з центру. На звороті автобус №2 їхатиме через Житній ринок, що теж дуже зручно", – інформує пресслужба Житомирської міської ради.

У Житомирі замість трамвая курсуватиме новий автобусний маршрут №2
Фото: Житомирська міська рада

Комунальні автобуси виїдуть на новий маршрут сьомого лютого. Саме їх на початку 2023 року Житомиру передав Таллінн. Запланований режим роботи: з 06:00 до 21:30 години.

"Що буде з трамваями? Війна закінчиться і тоді будемо обговорювати, – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. – Ми не забезпечені електроенергією настільки, скільки нам потрібно. У нас приблизно 40% електроенергії не вистачає. Тому ми постійно відключаємо і котельні, і об'єкти водоканалу для того, щоб десь вписатися в ліміти і щоб в нас не було аварійних відключень".

Що відомо

  • Трамваї у Житомирі їздити поки що не будуть – у міськраді пояснюють це дефіцитом електрики.

Ще по темі

  • Новий тариф: в громадському транспорті Житомира підвищили вартість проїзду.
  • У Житомирі пасажирські квитки перевірятимуть не лише у комунальному транспорті, а й у приватних маршрутках. Що відомо.
  • Із першого серпня на трамвайному маршруті Житомира обмежили час роботи кондукторів. Вони працювали вранці та ввечері, коли потік пасажирів найбільший.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок