У Житомирі перерахують вартість тепла для жителів 99 будинків, в яких не більше чотирьох поверхів. Платіжка зменшиться на суму від шести до 40 відсотків, в залежності від будинку, розповів Суспільному начальник відділу збуту "Житомиртеплокомуненерго" Юрій Сушицький.
За його словами, в таких будинках немає лічильників і великі втрати тепла, тому розраховують його вартість, застосовуючи максимальний коефіцієнт теплового навантаження. Так роблять через наказ Мінрозвитку громад та територій.
"Це, як правило, старий житловий фонд, зрозуміло, не термомодернізований і не енергоефективний. Навіть законодавчо в будівельних нормах до таких будинків інший підхід – там в рази збільшені коефіцієнти у порівнянні із п’яти чи дев’ятиповерхівками. Вже згодом при розрахунках ми побачили, що платіжка виходить із вкрай завищеною сумою", – розповів Юрій Сушицький.
Перерахунок робитимуть від початку опалювального сезону. Сума зменшиться від шести до 40 відсотків в залежності від будинку, максимальне зменшення буде для новіших будинків.
Юрій Сушицький каже: встановлювати у таких будинках теплові лічильники буде не вигідно, в першу чергу, самим мешканцям.
"Ми вже ставили лічильники на такі малогабаритні будинки і ще на той момент, коли оплата була за квадратний метр, якого вже давно не існує, – розповідає представник комунального підприємства. – Тоді по лічильниках у цих будинках споживання було у рази більшим, відповідно, і платіжка була на порядок вищою. Будинки не термомодернізовані, тому ідуть величезні втрати тепла. Тобто, навіть лічильники показували дуже завищені цифри".
З початку опалювального сезону їх платіжки були більші, аніж у жителів багатоповерхівок, каже мешканка одного з таких будинків у центрі міста Ольга Гарбар. Жінка розповідає, що на свою пенсію у 2300 гривень повністю розрахуватись за комірне не може.
"В мене однокімнатна квартира "хрущовка", кімнатка менше 17 квадратних метрів, вся разом площа квартири – 28 квадратних метрів. Мені приходить у платіжках близько двох тисяч гривень плюс-мінус. Я не витягую такі суми, зараз маю борг чотири тисячі, залишаю собі якісь гроші на їжу, а все інше віддаю на комуналку", – каже Ольга Гарбар.
Що відомо
- Рішення про перерахунок оплати за тепло для окремих будинків було прийняте першого лютого на засіданні Житомирського виконкому міської ради.
Ще по темі
- Платіжки є, тепла немає: у Житомирі мешканці двох багатоповерхівок платять за опалення під'їздів, хоча тепла там немає.
- На 100% – в "Житомиртеплокомуненерго" розповіли про рівень забезпечення альтернативними видами палива.
- Нові тарифи на тепло, які розглянули в жовтні 2022 року на виконкомі Житомирської міської ради, затвердили, щоб вирахувати компенсацію різниці в тарифах.
- Першу модульну котельню потужністю 0,7 мегават отримало підприємство "Житомиртеплокомуненерго".
- Лікарняні, декретні та страхові: із січня ці виплати здійснює Пенсійний фонд. Що змінилося.
- У Житомирі цього опалювального сезону на альтернативних до газу видах палива працюватимуть чотири котельні .
Читайте також
- У Житомирі планують виділити гроші з міського бюджету на демонтаж розбомбленої будівлі ліцею №25.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: