Житомирська дирекція "Укрпошти" отримала світлодіодні лампочки для обміну

Житомирська дирекція "Укрпошти" отримала світлодіодні лампочки для обміну

Житомирська дирекція "Укрпошти" отримала світлодіодні лампочки для обміну
. Житомир, 18 січня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

17 січня на Житомирську дирекцію "Укрпошти" надійшла перша партія енергоефективних лампочок. 18 січня їх почали розвозити на поштові відділення області. Обмін лампочок почнеться 26 січня. Про це Суспільному розповів директор Житомирської дирекції "Укрпошти" Дмитро Шулевський.

За його словами, у першій партії – 600 тисяч лампочок. Їх розвозитимуть протягом цього і наступного тижня. Спочатку їх доставлять у поштові відділення Житомира, Коростеня, Бердичева, Звягеля, Андрушівки, Малина. Після цього лампи розвозитимуть по громадах, селищах та селах.

"Там, де немає поштових відділень, лампочки довозитимуть пересувні відділення. Лампочки є різного формату – вузькоцокольні та широкоцокольні, а також різної потужності. Після реєстрації лампи бронюються під замовлення клієнта, і він на обраному відділення протягом п'яти робочих днів може прийти на відділення та обміняти ці лампи: принести свої старі робочі лампи і отримати нові енергозберігаючі", – говорить Дмитро Шулевський і додає, що у відділеннях лампочки будуть обов’язково.

На пошті на Житомирщині з'явилися світлодіодні лампочки для обміну у відділеннях пошти
Дмитро Шулевський. Житомир, 18 січня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

На пошті на Житомирщині з'явилися світлодіодні лампочки для обміну у відділеннях пошти
Житомир, 18 січня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Кількість лампочок постійно оновлюватиметься. На кожному відділенні буде мінімум дві з половиною тисячі лампочок, тому до обміну можуть долучатися 500 клієнтів.

"На поштових відділеннях постійно формуватимуть резерв лампочок. Виробничі площі для їх зберігання є – це складські приміщення, де зберігаються товари, посилки, тощо. Працівники поштових відділень, які працюватимуть із клієнтами щодо обміну лампочок, пройшли спеціальні комунікаційні курси. На поштових відділеннях враховуватимуть і те, де здійснюватиметься обмін лампочок, щоб не створювати метушні та ажіотажу. В "Укрпошті" також сформують єдину клієнтську базу", – каже Дмитро Шулевський.

На пошті на Житомирщині з'явилися світлодіодні лампочки для обміну у відділеннях пошти
Житомир, 18 січня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Загалом в Житомирську область надійде понад мільйон енергоефективних ламп. Їх зможуть отримати понад 200 тисяч клієнтів.

Наступна партія енергоефективних лампочок за рахунок фінансування із Європи, а це також 600 тисяч штук, надійде в Житомирську область наприкінці лютого.

Весь період обміну лампочок триватиме три місяці.

"Просять не приходити всім зразу у перший день. Лампочок вистачить усім. Закликаємо не ховати ці лампочки, а одразу ними користуватися. Одна така лампочка горить в середньому до 10 тисяч годин. Загалом, за розрахунками експертів, використання таких лампочок за рік в Україні дасть змогу зекономити роботу одного атомного реактора", – каже Дмитро Шулевський.

Як оформити заявку на обмін?

Заявку на обмін можна зробити у два способи.

  1. Можна попередньо зробити замовлення через застосунок "Дія", після чого у визначений час прийти у вказане відділення "Укрпошти" та обміняти лампочки. "Укрпошта" безкоштовно зберігатиме нові лампи, отримані за замовленням, упродовж п'яти днів. Якщо замовлення упродовж п'яти днів не заберуть, його анулюють.
  2. Можна прийти за лампами на відділення "Укрпошти" без реєстрації – у такому разі лампи обміняють лише у разі їх наявності.

З якими документами треба приходити на обмін лампочок?

  • паспорт громадянина України;
  • індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код);
  • також потрібно взяти із собою п'ять ламп розжарювання для обміну.

Скільки разів можна приходити на обмін лампочок?

На даному етапі одна людина може одноразово поміняти до п'яти ламп розжарювання на світлодіодні енергозберігаючі лампи. Лампи розжарювання, які людина принесе на обмін, мають бути справними.

Що відомо про урядову програму обміну ламп розжарювання

Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС. Про це йдеться в постанові “Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням”. Її ухвалили на засіданні Кабміну 10 січня 2023 року.

Згідно постанови передбачається, що українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку “Дія”. Після його завершення проєкт запуститься в звичайному режимі по всій території Україні.

Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Відтоді, як РФ почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК “Укренерго” 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Ще по темі

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок