Де здаватимуть та мінятимуть лампочки на Житомирщині: що відомо

Де здаватимуть та мінятимуть лампочки на Житомирщині: що відомо

Де здаватимуть та мінятимуть лампочки на Житомирщині: що відомо
. Фото: Pexels

З 16 січня в Україні стартує програма безкоштовного обміну ламп розжарювання на світлодіодні. Кожен бажаючий зможе обміняти п'ять старих ламп на нові. Розповідаємо, як, де і коли жителі Житомирщини зможуть безкоштовно обміняти лампи.

У коментарі Суспільному Житомир начальник відділу цифрового розвитку цифрових трансформацій, цифровізації Житомирської ОВА Костянтин Лопушанський розповів, що за попередньою інформацією, у шестірку перших регіонів, де впроваджуватимуть цей проєкт, входять прифронтові регіони.

"Наразі ми очікуємо уточнену інформацію по Житомирській області, але попередньо першими з 16 січня у програмі запрацюють саме прифронтові регіони", – сказав Костянтин Лопушанський.

Коли запрацює програма обміну лампочок?

Тестовий етап почнеться із 16 січня 2023 року для шести регіонів. За два тижні програму мають запустити у всіх інших регіонах.

Хто може обміняти старі лампочки на нові?

Обміняти лампочки на нові світлодіодні може кожен житель Житомирщини, якому виповнилося 18 років.

Де можна буде обміняти лампочки?

Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні будуть проводити у відділеннях "Укрпошти".

Як оформити заявку на обмін?

Заявку на обмін можна зробити у два способи.

  1. Можна попередньо зробити замовлення через застосунок "Дія", після чого у визначений час прийти у вказане відділення "Укрпошти" та обміняти лампочки. "Укрпошта" безкоштовно зберігатиме нові лампи, отримані за замовленням, упродовж п'яти днів. Якщо замовлення упродовж п'яти днів не заберуть, його анулюють.
  2. Можна прийти за лампами на відділення "Укрпошти" без реєстрації – у такому разі лампи обміняють лише у разі їх наявності.

З якими документами треба приходити на обмін лампочок?

  • паспорт громадянина України;
  • індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код);
  • також потрібно взяти із собою п'ять ламп розжарювання для обміну.

Скільки разів можна приходити на обмін лампочок?

На даному етапі одна людина може одноразово поміняти до п'яти ламп розжарювання на світлодіодні енергозберігаючі лампи. Лампи розжарювання, які людина принесе на обмін, мають бути справними.

Що відомо про урядову програму обміну ламп розжарювання

Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС. Про це йдеться в постанові “Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням”. Її ухвалили на засіданні Кабміну 10 січня 2023 року.

Згідно постанови передбачається, що українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку “Дія”. Після його завершення проєкт запуститься в звичайному режимі по всій території Україні.

Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Відтоді, як РФ почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК “Укренерго” 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Ще по темі

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок