У Житомирі підлітку з ДЦП волонтери зібрали 39 тисяч гривень на комплексну реабілітацію

У Житомирі підлітку з ДЦП волонтери зібрали 39 тисяч гривень на комплексну реабілітацію

У Житомирі підлітку з ДЦП волонтери зібрали 39 тисяч гривень на комплексну реабілітацію
. Андрій з діагнозом ДЦП отримав гроші на реабілітацію від волонтерів, Житомир, 10 січня 2023 року. Фото: Аліна Домбровська для Суспільне Житомир

Волонтери житомирської громадської організації "Все робимо самі" зібрали для 13-річного Андрія із Коростишева, який має діагноз ДЦП, 39 тисяч гривень на комплексну реабілітацію. Про це Суспільному розповіла мати Андрія Ольга Шатун.

Жінка сама виховує сина. Каже, що соціалізація дітей з ДЦП – це нелегкий процес, бо не всі розвиваючі заняття для цього підходять.

"Діагноз складний – дитині важко дається і будь-який рух, і будь-які заходи. Мусимо підбирати та вибирати їх. Так, моя дитина має інвалідність, але живемо так, як всі, і стараємось в якихось організаціях брати участь", – розповідає Ольга.

За її словами, понад рік вони із сином отримують допомогу від громадської організації "Все робимо самі". За цей час хлопець став більше спілкуватися зі своїми однолітками.

"До цього у сина було досить обмежене коло спілкування, при тому, що йому подобається комунікувати, – каже мама Андрія. – Можливо, він не може виразити повною мірою свої емоції, але він старається. Наприклад, на заняттях з малювання він викладається на повну, наскільки це дозволяють його можливості".

У грудні 2022 року волонтери житомирської організації "Все робимо самі" завдяки спонсорам зібрали 39 тисяч гривень на чергову реабілітацію для Андрія.

"Партнери організації перед новим роком перерахували гроші нам на цей процес. До цього ми аж такої глибокої реабілітації не проходили", – говорить Ольга Шатун.

У Житомирі підлітку з ДЦП волонтери зібрали 39 тисяч гривень на комплексну реабілітацію
Керівник громадської організації "Все робимо самі" Богдан Купчинський каже, що вони допомогли близько 30 тисячам родин. Житомир, 10 січня 2023 року. Фото: Аліна Домбровська для Суспільне Житомир

Керівник організації "Все робимо самі" Богдан Купчинський розповів кореспондентам Суспільного, що за 20 років існування їхньої організації вони допомогли близько 30 тисячам родин: багатодітним, малозабезпеченим та сім'ям, які виховують дітей з інвалідністю.

"Я сам з багатодітної родини – нас в сім'ї шестеро. Діти, яким було по 14-16 років, згуртувалися і вирішили допомагати таким, як і ми самі. Зараз наші діти їздять за кордон, проявляючи свої таланти, і виборюють призові місця. У нас створена кімната психологічного розвантаження, є творчі гуртки, де діти безкоштовно займаються. Яскравих моментів можна згадати дуже багато. Найголовніше, що діти, які потім виходять з нашої організації, приводять до нас своїх дітей", – розповів Богдан Купчинський, додавши, що зараз у них на обліку перебуває 230 родин, яким вони допомагають.

Читайте також

  • Безкоштовна реабілітація для дітей з інвалідністю – у Житомирі поновив роботу центр іпотерапії.
  • Комплексна реабілітація: в Житомирі відновили заняття в очному режимі для дітей з інвалідністю.
  • Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітацію.
  • Нестандартна ситуація: в хірургічному відділенні житомирської обласної лікарні народилася дитина.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок