Понад 30 різдвяних віночків в українському стилі зробила до цьогорічних новорічно-різдвяних свят житомирянка Вікторія Ярошенко. Цій справі навчає дітей в гуртку "Фітодизайн" Житомирського обласного Центру дитячої та юнацької творчості.
Прикрашати різдвяними вінками оселю – це Європейська традиція, каже Вікторія. Але вона дедалі все більше стає популярною в Україні. І тому майстриня додає у вінки автентику, щоб у віночках були символи саме української культури і декоративного мистецтва.
Вікторія розповідає, що для європейського стилю характерними є чотири свічки у вінку, які є символом чотирьох сторін світу, а сам вінок символізував коло і вічне життя. До вінків додавали червону стрічку як символ здоров’я і плоди, наприклад, засушені апельсини, шишки, жолуді.
"Якщо говорити про символи українського Різдва, то це дідух. Тобто додаємо до вінка його елементи – це колоски та солому. Також символом Різдва є восьмикутна зірка, як також має бути обов’язковою у нашому віночку. Також у мене є елементи української вишивки, ще можуть бути сніжинки із соломи та дзвоники, які є символом звістки про народження Ісуса Христа", – розповідає Вікторія Ярошенко.
Віночки майстриня створює вже майже шість років, відколи почала оновлювати професію флориста. Спочатку робила для себе, дарувати рідним. Згодом стала цьому навчати дітей гуртка "Фітодизайн". Кожна дитина створює для себе, хтось робить на подарунок, такими вінками прикрашають обласного Центру дитячої та юнацької творчості.
"Навчаю дітей технічно це виконувати, робити декор та іграшки, якими зможемо прикрашати такі віночки. Все досить просто, головне у нас має бути основа, зазвичай це плетена лоза, сіно або хвоя. А техніка, по суті, єдина, коли пучками послідовно приєднуємо до основи матеріал: хвоя, листя, квіти, прикраси", – каже майстриня.
Вікторія впевнена, що навчитися створювати різдвяні вінки може будь хто. Головне – бажання. Каже, що часто на майстеркласи приходять люди, які ніколи не створювали ані декор, ані будь-як вироби. А в процесі роботи відкривають в собі творчі здібності і грані, про які раніше і не здогадувалася.
Читайте також
- Шедевр одразу не намалюєш, але навчитися вийде у кожного – майстер петриківського розпису з Житомира Данило Бовкун.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: