З початку повномасштабного вторгнення діти Житомирщини допомагають українським військовим на передовій. Суспільне зробило добірку із прикладами волонтерської діяльності дітей, які в різні способи збирають гроші на потреби ЗСУ.
13-річна Вероніка Грузіцька з Новогуйвинська, що на Житомирщині, обрізала та продала 57 сантиметрів свого волосся. Гроші, 6500 гривень, дівчина віддала на потреби військових. За словами волонтерки, якій передали ці кошти, на них закупили 11 комплектів термобілизни.
13-річна Софія Козир з Житомира з початку повномасштабної війни разом з мамою та тіткою шиє балаклави для військових. Дівчина на момент запису сюжету в листопаді сама особисто пошила понад 15 тисяч балаклав. На виготовлення одного виробу у Софії йде менше хвилини.
Десятирічний житомирянин Станіслав Сєдов понад чотири місяці випікав і продавав хліб. За цей час хлопець зібрав 10 тисяч гривень. Ці гроші Станіслав віддав до фонду Сергія Притули.
Семирічний учень житомирського ліцею №28 Тимофій Стецюра щотижня упродовж останніх двох місяців через місцевих волонтерів передає пакунки на передову. У валізи для українських військових хлопчик складає теплі речі, солодощі, ліки та власноруч написані листи із словами підтримки. Збирати усе потрібне йому допомагає мама, а віднедавна – і чимало житомирян.
В липні ми розповідали, як 11-річний учень Коростишівського ліцею №5 Михайло Білобровець продає букети лаванди, збираючи гроші на підтримку військових Збройних сил України. Квіти бере на клумбі на своєму подвір’ї. Продавати квіти задля допомоги військовим та наближення перемоги – це ініціатива Михайла, розповіла його мама Анна. За три дні хлопець зібрав та переказав військовим понад тисячу гривень.
Дев’ятирічний школяр із Житомира Прохор Кульбіда створював авторський принтований одяг. В червні Суспільне писало про те, що хлопець розробив власну колекцію малюнків із зображенням котів у патріотичному стилі. Перші розфарбовані футболки подарував рідним. Гроші від продажу одягу на замовлення планує передавати на потреби українських захисників.
У міській бібліотеці Чуднівської громади на Житомирщині в жовтні проходила виставка-продаж малюнків семикласниці Софії Давидової. Школярка збирала гроші на теплий одяг для свого вітчима, який зараз воює на фронті у складі ЗСУ.
Троє школярок зі Звягеля на Житомирщині, Карина Осіпова, Ліза Тєбєлєва та Маша Волошенюк, виготовляли браслети, брелки й заколки для волосся та продавали їх, збираючи кошти на потреби ЗСУ. На момент створення у липні сюжету про їхню волонтерську роботу дівчата зробили перший внесок – 1 845 гривень.
Діти з Чоповицької громади на Житомирщині облаштували блокпост і збирали гроші для ЗСУ. На момент створення сюжету задонатили 600 гривень.
Також збирали гроші діти на блокпостах на Чуднівщині, у селах Карпівці та Вільшанка. Загалом вони зібрали майже дванадцять тисяч гривень. Гроші віддали на придбання автівки для бійців української армії.
У центрі села Карпівці на Чуднівщині діти в серпні облаштували блокпост, на якому упродовж двох днів зібрали майже сім з половиною тисяч гривень.
Також кілька учасників блокпосту в Карпівцях організували ще один дитячий блокпост у селі Вільшанка, де зібрали близько чотирьох з половиною тисяч гривень.
Діти з села Городське Старосілецької громади Житомирського району активно долучилися до волонтерської справи – плели маскувальні сітки для бійців на передову.
Різні активності задля допомоги українським військовим запроваджували ліцеї та дитсадки в різних населених пунктах Житомирщини.
Учні Хорошівського ліцею № 2 на Житомирщині замість букетів на День вчителя збирали гроші на потреби військових. За час проведення акції зібрали 5575 гривень.
Понад 250 вареників з картоплею наліпили діти та працівники одного з дитсадків Житомира для поранених військових. Акція символічно проводили 13 грудня, у День Андрія. Адже в дитсадку, щоб на свято порадувати захисникам частинку домашнього затишку і тепла.
У День Збройних сил України учні житомирського ліцею № 21 передали автомобіль українським військовослужбовцям. Автівку наповнили солодощами та теплими речами для воїнів. Для збору грошей у ліцеї влаштували благодійний ярмарок. Загалом Зібрали 158 тисяч 493 гривні.
В листопаді у Житомирському міському ліцеї № 28 учні, батьки та вчителі організували ярмарок – продавали і купували солодощі. Зібрали майже 40 тисяч гривень на спорядження для військових Збройних сил України.
Учні Чуднівського ліцею Житомирщини на момент запису сюжету Суспільним в жовтні виготовили та відправили на передову понад 150 окопних свічок. Робили їх на уроках трудового навчання та у позаурочний час.
Діти та вчителі одного з ліцеїв Житомира під час благодійних ярмарків зібрали 40 тисяч гривень для ЗСУ. Також організовували майстер-класи, де діти разом із батьками робили різні вироби і все це продавали через Facebook. На прохання військових на зібрані кошти вони придбали тепловізор, який передали захисникам.
В Житомирі провели благодійний ярмарок "У дружбі наша сила" за участі дитячих творчих колективів міста, гуртків Житомирського центру творчості дітей і молоді. На зібрані кошти, а це 8800 гривень, закупили і передали ліки для українських військових в житомирському шпиталі.
В червні діти одного з населених пунктів Житомирщини, долучившись до заходу під назвою "Долоньки допомоги". Вони малювали долоньки і писали на них свої побажання військовим ЗСУ, щоб потім передати ці дарунки на передову. Частину паперових долоньок продали на ярмарку. В такий спосіб діти зібрали 1 332 гривні, які передали волонтерам на тепловізор для військових.
Побажання воїнам під час акції "Живі листи" на початку грудня писали й житомирські ліцеїсти. Ось уривок одного з них: "Любі захисники та захисниці. Я люблю кожного з вас і мені все одно, що ми навіть незнайомі. Ви – наш щит, опора, захист від ворогів. Завдяки вам ми, безумовно, переможемо!".
І це далеко не всі приклади допомоги дітей Житомирщини українським військовим. Про подібні активності Суспільне розповідало щомісяця. Кореспонденти будуть і надалі висвітлювати дитячі ініціативи та їхній внесок в наближення Перемоги.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber