З січня у Житомирі зросте тариф на водопостачання та водовідведення

З січня у Житомирі зросте тариф на водопостачання та водовідведення

Оновлюється
З січня у Житомирі зросте тариф на водопостачання та водовідведення
. Ілюстративне фото: Рixabay

З першого січня у Житомирі зросте тариф на водопостачання та водовідведення. Інформацію про це пресслужба "Житомирводоканалу" оприлюднила на своїй сторінці в мережі Facebook.

У коментарі Суспільному Житомир менеджерка зі зв'язків із громадськістю "Житомирводоканалу" Сніжана Герасимчук сказала, що наразі вони ще не мають точних цифр.

"Рішення про підвищення тарифів НКРЕКП вже прийняло, однак протокол із конкретними цифрами ще не оприлюднено. Завтра приїде наш директор, який скаже про цифри, тоді і зможемо вже коментувати", – поінформувала Сніжана Герасимчук.

За її словами, тариф на водопостачання та водовідведення зросте у більшості регіонів України.

Зміну тарифу у "Житомирводоканалі" обґрунтовують тим, що діючі тарифи давно не покривають фактичних витрат підприємства.

"Зараз ми платимо лише за електрику 12 мільйонів гривень, а з січня прогнозується підвищення цін і на неї, тому наші рахунки за електропостачання знову зростуть. Переглянутий тариф – єдина можливість заплатити за електроенергію, придбати реагенти, обслуговувати десятки водопровідних, каналізаційних та підвищувальних насосних станцій, проводити аварійно-відновлювальні роботи, продовжити реконструкцію очисних споруд води і каналізації", – сказано у повідомленні пресслужби.

Також у пресслужбі пояснили, що у Житомирі тарифи вищі, ніж в інших обласних центрах, оскільки 21 % у структурі тарифу – це гроші на погашення кредиту Світового банку щодо модернізації та відновлення водопровідно-каналізаційного господарства міста.

Суспільне продовжує слідкувати за ситуацією. Очікуємо на коментар директора "Житомирводоканалу" щодо того, на скільки піднімуть ціни на воду у Житомирі.

Що відомо

  • Наприкінці 2021 року "Житомирводоканал" також анонсував зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Тодішній директор водоканалу Андрій Нікітін пояснював це збільшенням рівня заробітної плати в державі та підвищенням цін на електроенергію.
  • Попри заборону на капітальні видатки в умовах воєнного стану, "Житомирводоканал" запланував провести ремонтні роботи на чотирьох насосних станціях та реконструкцію трьох ділянок водогонів загальною протяжністю близько 6–7 кілометрів, що вдвічі менше від щорічної потреби.
  • У червні 2022 року житомирські комунальники реконструювали водогін на вулиці Каховській, кладучи нові поліетиленові труби одразу всередину старого трубопроводу.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок