Житомирянка Світлана Мисник – людина із інвалідністю із дитинства, проживає у приватному будинку на другому поверсі. Щоб спуститися донизу, жінка використовує ліфт-елекропідйомник. Світлана розповіла Суспільному, що в разі відключення електроенергії вона не може вийти з дому.
Світлана Мисник каже, особливо незатишно почувається, коли звучить сигнал повітряної тривоги.
"Коли світло пропадає, я сиджу і чекаю, коли світло знову з’явиться. Не можу вийти з дому. Стаю заручницею в такому випадку. А якщо звучить сигнал повітряної тривоги, мені взагалі страшно тоді стає сидіти самій у кімнаті. Було таке нещодавно. Я зібралася, одяглася, і тут світло пропало. І я така сиджу цілий день. Чекаю, коли світло з’явиться".
Скористатися сходами замість електропідйомника жінка фізично не може. Раніше їй в цьому допомагала її мама, Руслана Мацієвська.
"Я її раніше на плечі брала і піднімала сходами, – каже Руслана Мацієвська, – але це коли вона ще маленькою була. І так до того моменту, коли їй виповнилося п’ятнадцять, двадцять. А зараз я вже не можу цього зробити. Вік уже не той. Та й спину надірвала".
"Сам візок інвалідний важкий – десь 85 кілограмів, – розповідає Світлана Мисник. – Ну і я важу 65 кілограмів. Це загалом 150 кілограмів. Це нереально важке завдання – сходами комусь мене піднімати чи опускати".
Для безперебійної роботи електропідйомника родині потрібен генератор. Купити цей пристрій через малу пенсію жінка не може. Про це вона написала пост у соцмережах.
"Мені знайомі вибрали хороший генератор. Його потужності буде достатньо, щоб зарядити і ліфт-підйомник, і моє електрокрісло-візок. Якщо немає електропостачання, то я ніде не може зарядити своє крісло-візок. Виходить, я і без ніг залишаюся, і заручницею у кімнаті. Мені знайшли в одній із європейських країн генератор. Сказали, що безоплатно привезуть. Але сказали, щоб я збирала гроші для його покупки. Потрібно 30 тисяч гривень. На збір грошей дали два тижні. Тиждень вже минув".
За словами експертки з доступності Нелі Ковалюк, на електропідйомники, в тому числі й подібні до того, який зроблений в оселі Світлани Мисник, генератори встановлювати небезпечно.
"Я теж маю таку проблему, – каже Неля Ковалюк. – У мене теж підйомник. І теж коли не було світла, я не могла вийти з власного помешкання, хоча живу на першому поверсі. Так, це велика проблема. В мене запитували, чи передбачено вирішення цієї проблеми програмами. Ця проблема виникла місяць тому, 10 жовтня, після російського масованого удару ракетами по енергооб’єктах України. Програми так швидко не розробляються і не працюють".
Неля Ковалюк розповіла, що на найближчому засіданні профільної депутатської комісії Житомирської міської ради містобудування та земельних відносин, членом якої вона є, жінка буде порушувати питання про доступність людей, які в Житомирі пересуваються на візках. "Ми будемо говорити про це з колегами. Також будемо обговорювати це питання на засіданні депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства. Це проблема, яка потребує вивчення. Передусім у контексті її вирішення ми маємо говорити про безпеку. Так, людина має вийти зі свого помешкання, але вийти безпечно. Тому що за це хтось нестиме відповідальність", – сказала Неля Ковалюк.
Читайте також
- Пройшов на протезі майже 100 кілометрів: ветеран АТО з Житомира Олександр Швецов купив шість автівок для ЗСУ.
- "Незламні українці": в Житомирі провели турнір з вуличного спорту.
- "Зустрів повномасштабну війну за 70 кілометрів від Маріуполя" – прикордонник з Овруччини Сергій Барановський.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber