Військовослужбовці 30 окремої механізованої бригади показали своїх фронтових тварин – серед них і папуга, якого знайшли під час зачистки хати, де жили російські окупанти. Про це у коментарі Суспільному розповіла пресофіцерка 30 бригади Наталія Рожнятівська.
Папугу військові забрали з собою – тепер це їхній бойовий товариш, який, втім, наразі ще не має імені.
"Папугу знайшли на звільнених територіях під час зачистки хати, в якій жили окупанти. Незважаючи на те, що птах був голодний, він весело вигукував з клітки на пташиній, щоб його помітили. Наші воїни не змогли лишити птаха напризволяще і забрали до підрозділу. Поки що у птаха немає імені, тому ми просимо допомогти підібрати йому кличку", – каже Наталія Рожнятівська.
За словами пресофіцерки бригади, рятувати тварин військовим доводиться часто. Особливо на нині уже звільнених територіях, де до цього люди, тікаючи, змушені були залишити своїх домашніх улюбленців.
"Доля у цих тварин різна. Приміром, знайденого папугу хлопці забрали з собою – це свого роду вже бойовий папуга. Дехто забирає з собою собак, але, звісно, не всіх, бо всіх забрати вони, ясна річ, просто не можуть. Але тварин годують, а коли переїжджають на інше місце, то лишають їх на відповідальність наступного підрозділу, який приїздить на це місце на ротацію. Скажімо, свого часу на Київщині був породистий пес, якого кинув хазяїн, то він перейшов нам від попереднього підрозділу – ми його годували, доглядали, а далі передали цю естафету наступному підрозділу", – розповідає Наталія.
Забирати тварин із собою – це доволі накладно і не надто безпечно, але і лишити їх напризволяще військові теж не можуть.
У 2019 році військовослужбовці 30 бригади купили трьох собак породи "кане-корсо". Собаки від самого початку стали бригадними – військові возили їх із собою.
"Є в нас одна з рот – це їхні собаки, вони купили їх маленькими, виростили і возили всюди за собою. У них дорослі собаки вже навіть щенят привели. Особливої роботи такі пси не виконують, але спілкування з тваринами – це свого роду релакс для військових", – говорить пресофіцерка 30 бригади і додає, що по підрозділах є ще багато собак та котів різних порід, яких військові возять за собою.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber