Ціна динь на кооперативному ринку в Житомирі цього року складає від 70 до 110 гривень за кілограм. Така вартість динь мінімум вдвічі більша в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, розповів Суспільному експерт з економічних питань Олег Пендзин.
За словами Олега Пендзина, причина зростання ціни – в дорогій логістиці, адже дині везуть в основному з Узбекистану, Іспанії, частково з Одеси.
"В цей самий час минулого року ми мали ціну, я спеціально подивився, 32 гривні за кілограм. Цього року більше ніж у два рази зросли ціни. І диня дешевшати не буде. І це через Херсонщину, через окупацію півдня України. Дуже висока ціна, бо дуже дорога логістика. На сьогоднішній момент, дивіться, яка ціна на нафтопродукти у світі. Окрім цього, раніше їх везли через Російську Федерацію, а зараз – в об’їзд, тобто зараз, по великому рахунку, все їде через Туреччину", – сказав Олег Пендзин.
Про те, що ціна на привізний баштан, зокрема диню, залежить від логістики перевезення, вартості пального і конкуренції на ринку, говорила Суспільному і Лілія Сарбайцева, інспекторка з торгівлі ринку.
"В нас на ринку в цьому році динь дуже мало, тому що вони дорогі. Якби ж возив би Херсон, то вони б були. Диня, в основному, іспанська, одеська, узбецька. Одеська диня наполовину дешевша, ніж іспанська. Іспанська 100-110 гривень за кілограм, але мені здається, що смак однаковий. Єдине, що її треба далеко везти. Питала я у своїх підприємців, скільки вони закуповують динь, то вони кажуть 10-15 кілограмів. Більше не беруть, щоб вони не пропадали. Бо потім змушені скидати на цю диню ціну, бо вона починає гнити", – каже Лілія Сарбайцева.
Невигідно торгувати динями через високу ціну на них, а відтак і низький попит споживачів, говорить підприємниця Ірина Кот.
"Це – іспанська диня, іншої немає. Все залежить від долара, розмитнення, а не від нас. Люди деякі беруть, деякі обурюються, а деякі не можуть собі цього дозволити. Ми продавали 45-40 гривень за кілограм минулого року, а зараз 110 гривень. Дині проходять п’ять лабораторій, поки вони доїжджають до нашого міста, до нашого ринку", – каже Ірина Кот.
Дині із Одеси продає підприємниця Галина Ізюрова. Їх ціна – 70 гривень за кілограм.
"Дешевше дині в цьому році не будуть, – каже Галина Ізюрова. – Трошки беруть, в кого є гроші, той може позволити і бере".
При невеликій заробітній платі купувати диню не завжди є можливість, каже покупчиня Анастасія.
"Для дитини раз можна купити нашу одеську. Тому що з нашими зарплатами, теперішнім станом, кожний тиждень складно купувати. Думаю два-три рази на місяць, але не частіше", – говорить Анастасія.
"Ціни кусаються, але для діток іноді будемо купувати, – каже Ольга. – Звичайно, в пріоритеті українське".
За словами покупчині Людмили, вона не може дозволити собі цей продукт.
"В мене немає за що її купувати. Хай вона буде звідки хочеш, але для мене це дорого", – каже Людмила.
Читайте також
- До 35 гривень за кілограм – ціни на помідори на ринках Житомира більші на 30 відсотків від минулорічних.
- Попит на дрова на Житомирщині зростає, ціна теж.
- На 30% зросте вартість харчування дітей у дитсадках і школах Житомира.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber