У Житомирі до нового навчального року готують 22 школи та 44 дитсадки, в яких є найпростіші укриття. Про це Суспільному розповіла перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.
За її словами, деякі школи, які не мають власних укриттів, укладають договори з найближчими ОСББ, підприємствами, компаніями, аби відвідувати на їхній базі сховища.
"П'ять шкіл у Житомирі, які не мають укриттів, вже заключили такі договори, аби заклад освіти міг працювати, – каже Світлана Ковтуненко. – Наприклад, гімназія №3 уклала договір із підприємством "Електровимірювач" та з Спасо-Преображенським собором. Там учні перебуватимуть в укриттях під час повітряної тривоги".
Світлана Ковтуненко каже, що 22 школи та 44 дитсадки у Житомирі, які мають найпростіші укриття, готують до навчально-виховного процесу. Там облаштовують сховища усім необхідним. За її словами, на це з міського бюджету виділили п'ять мільйонів 700 тисяч гривень.
"Крім цього, кожен заклад має кошторисні призначення за іншими напрямками, – каже Світлана Ковтуненко. – Ці кошти також можна використовувати на облаштування укриттів. Повітряні тривоги бувають і по кілька годин. Аби діти почувалися комфортно, в укриттях будуть ігрові та навчальні посібники. Педколективам допомагають і батьки учнів. Плануємо завершити роботи до 15 серпня".
"В укриттях встановлюють освітлення (враховуючи евакуаційне), ремонтують підлоги, роблять санвузли, замінюють віконні блоки, двері. Там обов'язково будуть аптечка, вода, засоби пожежогасіння. Також облаштують додаткові евакуаційні виходи. Міська рада працює з Держсекретаріатом з економічних питань Швейцарії, аби встановити в укриттях якісне вентиляційне обладнання", – повідомляє на своїй сторінці у Facebook Житомирська міська рада.
Створена комісія з надзвичайників, поліцейських, представників профільних управлінь та департаментів міськради, яка відстежує роботи та перевіряє стан укриттів. Крім цього, Міністерство внутрішніх справ розпочинає проєкт "Безпечне освітнє середовище в умовах війни".
"Ми будемо інспектувати всі без винятку навчальні заклади щодо дотримання ними вимог організації навчального процесу в умовах воєнного стану", – зауважив у Житомирі перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.
Він також додав, що будуть впроваджені нові навчальні дисципліни.
"Ми плануємо говорити і про розмінування, – каже Євгеній Єнін. – Плануємо створити мобільні додатки, де кожен школяр зможе знайти інформацію, як поводити себе в тих чи інших надзвичайних ситуаціях. Наш обов'язок, як представників влади, зробити все можливе попри вкрай лімітоване фінансування, аби навчання дітей було безпечним".
Читайте також
- В Бердичеві облаштують протирадіаційні укриття шкіл – гроші виділить міський бюджет.
- З першого вересня школярі Житомирщини зможуть відвідувати лише школи з обладнаними укриттями.
- Третина шкіл Житомира не мають укриттів.
- У підвальному приміщенні Романівського ліцею №1 на Житомирщині облаштовують укриття.
- Навчання офлайн: 17 шкіл Олевської громади мають укриття, 18 – шукають сховища поблизу.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber