Діти з села Городське Старосілецької громади Житомирського району активно долучаються до волонтерської справи – плетуть маскувальні сітки для бійців на передовій. Про це Суспільному розповіла волонтерка Інна Величко.
Жінка каже, що спочатку цією справою займалися переважно жінки. А потім вони стали долучати своїх дітей. На сьогодні діти самі вже сплели п’ять сіток і наразі працюють над шостою.
"Хочеться заохотити дітей, підтримати, сказати, що їхня праця дуже важлива, – каже Інна Величко. – Тому ми долучаємо також до співпраці волонтерів, які на вдячність за роботу дітям готують подарунки. А ще дітям важливо бачити кінцевий результат своєї роботи. Тому просимо військових фотографувати, звісно, в межах дозволеного, який саме танк було накрито цією сіткою або який автомобіль, намет. Це в дітях викликає велику гордість за те, що вони роблять задля нашої перемоги".
Школяр Сашко Свириденко навчає своїх друзів правилам плетіння, бо каже, що знає, як треба зав’язувати стрічки.
"Тягнемо так за дві сторони, щоб було рівно. Потім робимо вузлик", – розповідає Сашко Свириденко.
Дмитро Матюшенко каже, що плете сітки вже сім днів, працює для України.
А Богдана Довга ходить плести два тижні. Дівчинка каже, що хоче, щоб війна закінчилася і ніхто не помирав.
Майданчики для плетіння маскувальних сіток розташовані на кожній вулиці села просто неба, каже місцева жителька Галина Гуменюк. Тому діставатися до них зручно. Стрічки ж жінки вирізають зі старого одягу.
"Я вважаю, що одним із наших завдань є те, що ми, жінки, маємо бути корисними і об’єднуватися по всій Україні для такої корисної праці, як плетіння сіток. Так як ми єдина країна, то ми єдині і в захисті, і в мові, і в допомозі", – говорить Галина Гуменюк.
Мати двох дітей Катерина Сергієнко каже, що завжди знаходить час для цієї справи.
"Кожний повинен допомагати, чим він може, – говорить Катерина Сергієнко. – У мене – маленькі дітки, але я намагаюся хоч на пів години вибратися і допомогти воїнам, щоб їм було легше захищати нашу країну".
Читайте також
- Більше шести тисяч квадратних метрів маскувальних сіток для військових сплели у волонтерському центрі під Житомиром.
- У Житомирі вирощують маскувальні трав’яні килими для військових.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber