У Житомирі збираються об'єднати в одну структуру дві обласні бібліотеки для дітей та для юнацтва – колектив можуть оптимізувати. Пропозицію про об'єднання бібліотек підтримали на засіданні члени постійної комісії з гуманітарних питань облради.
Завідувачка відділу маркетингу обласної бібліотеки для юнацтва Надія Нужда показує кореспондентам Суспільного листи, написані партнерськими організаціями на підтримку їхньої бібліотеки. Розповідає, що житомирська обласна бібліотека для юнацтва працює з 1979 року. Щорічно бібліотека обслуговує понад 19 тисяч користувачів. Заклад має 110 тисяч відвідувань на рік, а документний фонд бібліотеки налічує понад 80 тисяч видань.
Наразі в книгозбірні працюють 32 працівники. Завідувачка читального залу Наталія Нетрибійчук говорить, що бібліотека для юнацтва є вагомим методичним та координаційним центром для всіх бібліотек області та організацій, які опікуються юнацтвом. Значна увага приділяється молоді з інвалідністю та переселенцям.
"Проводимо багато масових заходів та соціальних проєктів. Тому питання злиття та оптимізації двох бібліотек ми вважаємо дуже недоречним і необдуманим. Адже обласна бібліотека для юнацтва та обласна бібліотека для дітей – це дуже великі та вагомі організації, яких потребує населення Житомира та області. Тим більше зараз, коли до нашої області прибувають все більше переселенців. Наша бібліотека, я вважаю, має всі шанси, щоб бути окремою організацією, тому що наша робота дуже вагома, дуже велика", – говорить Наталія Нетрибійчук.
В обласній бібліотеці для дітей штат налічує 36 працівників. Бібліотека має 17 тисяч відвідувачів, а її фонд – 100 тисяч примірників книг.
"Дійсно, зараз готується рішення про об'єднання двох бібліотек: обласної для дітей з обласною юнацькою, – каже директорка обласної бібліотеки для дітей Людмила Михальчук. – Нам про це сказали, але наразі не можу коректно коментувати цю ситуацію, тому що не бачила всіх документів і не знаю чи доведене це рішення, ця оптимізація фінансово. Сподіваюся, воно так і є. Таке об'єднання, справді, має сенс, але поки що не можу коментувати. Щодо позиції моєї як директора, то, звісно, керівник має захищати свою бібліотеку до останнього і це правильна позиція. Але зараз дуже складний час. Я розумію, це може бути рішення про оптимізацію штатного розпису та видатків, хоча вони цього року оптимізовані максимально. Це була не наша ініціатива, це була ініціатива департаменту фінансів. Тому до розрахунків цієї економії нічого не можу прокоментувати".
На засіданні комісії з гуманітарних питань директор департаменту фінансів обласної військової адміністрації Віктор Венцель сказав, що бібліотеки потрібно не ліквідовувати, а упорядковувати.
"Хоча в обласних закладах і є юридичний статус, але, фактично, за суттю своєю це заклади місцевого значення, які надають послуги виключно жителям міської територіальної громади. Тому пропонується дещо упорядкувати структуру наших бібліотечних закладів шляхом об'єднання дитячої бібліотеки та юнацької бібліотеки, як це є в інших регіонах. І на базі цих двох бібліотек створити одну – бібліотеку для дітей та юнацтва. Економія коштів буде мінімальна. Єдине – за рахунок адміністративного персоналу там може буде один директор, один заступник. Це пропозиція обласної військової адміністрації", – поінформував директор обласного фіндепартаменту.
"Мені здається, виносити питання про ліквідацію шляхом приєднання, не маючи достеменних розрахунків, а головне – розуміння, для чого це робиться під час військового стану – є поспішно. Які підстави, який мотив? Для чого ми це робимо? Тому що в цьому рішенні ми ще зачіпаємо долю людей. Адміністративний персонал підлягає скороченню, їхні сім'ї втратять дохід. Чому ці рішення приймаються поспіхом? Чому ці рішення приймаються непідготовленими?" – сказав під час засідання комісії з питань комунальної власності та майнових відносин її голова Сергій Крамаренко.
Рішення про об'єднання бібліотек мають розглянути на сесії обласної ради.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber