Рік тому 21 червня в Житомирі зробили першу операцію з родинної трансплантації нирки. За рік в обласній лікарні провели чотири подібних операції. 27 червня 2022 року лікарі обстежили пацієнтів для корегування подальшого лікування.
Як розповів Суспільному очільник відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин житомирської обласної лікарні Анатолій Матвійчук, пацієнти повертаються до зовсім іншого за якістю життя, коли їм не потрібно тричі на тиждень проходити сеанси гемодіалізу.
"Важливий той момент, що вони можуть виконувати свою домашню роботу, працювати, жити, радіти, – каже Анатолій Матвійчук. – Давно підраховано, що трансплантація, яка проведена, витрати на медикаменти, розхідні матеріали – все це через п’ять років виходить в три-чотири рази дешевше, ніж постійні сеанси гемодіалізу".
Вартість однієї операції з трансплантації нирки становить майже 900 тисяч гривень. Гроші повністю відшкодовує Міністерство охорони здоров’я України.
Першим пацієнтом, якому пересадили батьківську нирку, став Андрій Ткачук з Новоград-Волинського району. Це було 21 червня 2021 року.
"Було трохи страшно, – розповідає Андрій Ткачук. – Операція пройшла нормально, як бачите. Вже може і не жив би. Дякую батькові, що врятував мене. Дай Боже йому здоров’я".
Лідія Московчук з Любара віддала свою нирку дочці Тамарі. Каже, тоді у дочки все почалося після ковіду.
"Тамара захворіла, проходила тут лікування, через день – гемодіаліз. Їй ставало все важче і важче".
Сьогодні Тамара каже, що після операції її стан здоров’я значно покращився.
"Зараз почуваюся дуже добре, просто прекрасно. Відкриваються нові можливості, дякуючи кропіткій праці лікарів", – говорить Тамара.
Вадиму Євпаку з Черняхівської громади операцію зробили 25 травня 2022 року. Донором став його батько. Проблеми з нирками у чоловіка розпочалися після захворювання на ковід у лютому 2022 року.
"Після операції, коли вода зійшла, набагато легше стало, задишка пройшла. Стан стабілізується. Пройшло небагато часу, тільки місяць, але вже набагато краще", – каже Вадим Євпак.
Людмила Кривой з Народицької громади розповіла, що до операції півтора року провела в лікарні.
"У мене, окрім цього, ще й цукровий діабет, і прогресувала будь-яка хвороба. Коли мені точно лікар сказав, що батькова нирка підходить, то наче крила виросли", – каже Людмила Кривой.
"Звичайно, сумніви були, був страх, все було, – говорить Антон Кривой, батько Людмили. – Я подумав, дитина є дитина. Я вирішив, що буде, те буде".
Операція з трансплантації нирки пройшла успішно, каже Людмила. Після реабілітації вона може виконувати хатню роботу та доглядати за дитиною.
Що відомо
- У Житомирі готуються до перших операцій з пересадки нирки і серця.
- У Житомирі готують до виписки пацієнтів, які брали участь у першій операції з пересадки нирки.
- Перша на Житомирщині трансплантація: пацієнт розповів, як проходить процес реабілітації.
- У Житомирі в обласній лікарні зробили третю за дев'ять місяців операцію з пересадки нирки.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber