Фахівці СБУ разом з оперативниками Нацполіції затримали на хабарі медиків, які вимагали гроші від військовослужбовця-учасника АТО за сприяння в оформленні інвалідності. Про це Суспільному розповіла речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.
За її словами, медична працівниця однієї з комунальних установ Житомирської міськради за 14 тисяч 400 гривень обіцяла допомогти пораненому атовцю з правильним оформленням документів попереднього медичного огляду.
"Ця сума включала в себе також плату і іншим членам лікарсько-консультативної комісії, які мали видати колишньому військовому направлення для проходження МСЕК, щоб оформити групу інвалідності. У цього ж пораненого військовослужбовця вимагав хабар ще один медик – член лікарської комісії Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи. За підписаний профільний висновок лікар зажадав вісім тисяч гривень. Якби ж військовий не дав цих грошей, то, за словами лікаря, мав би проблеми із оформленням інвалідності або ж і взагалі – йому її не продовжили б. Тобто для того, щоб оформити інвалідність, пораненому військовослужбовцю потрібно було заплатити майже 22 з половиною тисячі гривень, хоча він і так мав законне право оформити інвалідність", – каже Ірина Мартинюк.
Правоохоронці затримали посадовця МСЕК на одній із вулиць Житомира, коли той якраз отримував обумовлену суму хабаря.
За матеріалами СБУ йому повідомлено про підозру за частиною 3 статті 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою"Кримінального кодексу України.
Медичній працівниці комунальної установи інкримінують вчинення злочину за частиною 3 статті 369-2 "Зловживання впливом" Кримінального кодексу України.
За місцями роботи медиків були проведені санкціоновані слідчі дії.
Триває досудове розслідування, в межах якого перевіряється інформація щодо інших можливих фактів вимагання фігурантами проваджень хабарів та причетності до правопорушень інших працівників медичних установ міста.
ОНОВЛЕНО на 29 червня 2022 року
29 червня речниця Нацполіції області Алла Ващенко розповіла Суспільному, що слідчі клопотали про обрання медику запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд підтримав це клопотання, але з можливістю внесення застави у розмірі 148 тисяч гривень. Зі слів речниці Нацполіції області, вказана сума була сплачена того ж дня.
Після проведення слідчих дій та експертних досліджень лікареві висунули обвинувачення, а 28 червня усі матеріали скерували на розгляд суду. Під час досудового розслідування на майно обвинуваченого – житло та транспортні засоби – наклали арешт.
У разі доведенн вини лікареві може загрожувати покарання у вигляді ув’язнення на термін від 5 до 10 років.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber