У Житомирському центрі захисту тварин виходжують п'ять собак з Бородянки, які місяць перебували у зачинених вольєрах під постійними обстрілами без води та їжі. Тварин привезли з комунального підприємства – весь час з кінця лютого і до відходу російських військ з Київщини вони перебували у зоні бойових дій. Нині собаки проходять курс реабілітації з психологами та ветеринарами. Про це Суспільному розповіла директорка Житомирського центру захисту тварин Олександра Мельник.
За її словами, деякі тварини вже почали виходити з вольєрів та їсти з рук працівників центру. Наприклад, з Фініком вже можна гуляти на повідку. Собака почав виконувати і найпростіші команди. Попри це до незнайомих людей він і досі ставиться з недовірою.
"Нині вже є невеликі успіхи, вже з одним песиком ми спокійно гуляємо, – розповідає Олександра Мельник. – Є певні нюанси серед інших собак – вони бояться ще виходити, але враховуючи, що я з ними проводжу дуже багато часу, то все одно певний прогрес я бачу. Ми однозначно будемо їх прилаштовувати, у нас немає плану їх залишати, адже у кожної тварини має бути родина".
Два брати – Брюс та Піт, побачивши незнайомих людей, одразу ж починають ховатися у будку або забиватися у куток вольєра. Собак забрали з Бородянського притулку для тварин. Місяць вони були зачиненими у вольєрах під постійними обстрілами.
"Вони були постійно разом і з буди взагалі не виходили, – каже лікарка ветеринарної практики центру захисту тварин Вікторія Терещенко. – Зараз ми, за порадою кінолога, їх розселили по різних вольєрах. Вони вже виходять до людей, їдять. Кінолог порадив, аби ми їх фактично годували з рук, щоб собаки звикали до людей. Треба, щоб тварини розуміли, що людина несе їм їжу і вони почали до людей виходити".
Разом із Брюсом та Пітом у центрі захисту тварин перебувають ще три собаки з Бородянського притулку. Нині з ними усіма займаються психологи та кінологи. Головне завдання – повернути тваринам довіру до людей.
"Частину їх колись відловили і ці собаки кілька років сиділи, закриті у вольєрах, тваринами ніхто не займався, – каже Олександра Мельник. – Плюс, додалося те, що вони місяць перебували без їжі, без води і на очах у цих тварин гинули інші собаки".
Ветеринарам вдалося відгодувати тварин та стабілізувати їхній фізичний стан. Зараз з ними працюють психологи та кінологи. Коли тварини стануть довіряти людям, їм почнуть шукати нові родини.
Читайте також
- На Житомирщині зооволонтери допомагають покинутим через війну тваринам.
- У Житомирі безоплатно роздають корм для вуличних або покинутих котів і собак.
- На Житомирщині Раїса Лукашевич підгодовує п'ятдесят котів та вісім собак – їм бракує їжі.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber