Годуванням, стерилізацією, вакцинацією, пошуком домівки та господаря для безпритульних і покинутих тварин під час війни займаються зооволонтери на Житомирщині. Про це Суспільному розповіла представниця громадської організації "ЗооДозор" Житомирщини Наталія Прокопенко.
За її словами, громадська організація "ЗооДозор" Житомирщини нараховує 13 волонтерів.
"Кожен із волонтерів є куратором безпритульної тварини, – каже Наталія Прокопенко. – Що таке кураторство? Волонтер знайшов безпритульну тваринку, забрав її або додому, або десь на перетримку, і опікується цією твариною весь час: обробляє, вакцинує, стерилізує і шукає домівку".
За словами Наталії Прокопенко, у Житомирі немає притулків для тварин, але є люди, які беруть безпритульних собак до себе. Проте це не безкоштовно.
На одній із приватних перетримок у Житомирі у Анжели Гаврилюк перебувають понад тридцять собак.
"Наразі під час війни ми знизили ціни, – каже Анжела Гаврилюк. – Перебування однієї тварини обходиться в 15 гривень за день. Це без харчування. Харчування нам привозять волонтери".
"Ми збираємо гроші від небайдужих людей, – розповідає Наталія Прокопенко. – Виставляємо пости у соцмережах для того, щоб наші собаки, яких ми перетримуємо, мали їжу і була можливість заплатити за цю перетримку".
Також волонтери шукають для тварин і господарів.
"Я намагаюся влаштовувати тварин за кордон, тому що там немає війни, – каже волонтерка Людмила Охотнікова. – Нині знайти прихисток для тварини в Україні і особливо у Житомирі немає можливості. Це тому, що, по-перше, багато людей виїхали, а по-друге, люди просто не знають, що їх чекає завтра".
Людмила Охотнікова зі своєю подругою Юлею вивезла вже 35 тварин до Іспанії та Польщі. Сьогодні за кордон поїде і кошеня Корочка.
"Кошеня залишили на три тижні його власники, – каже Людмила Охотнікова. – Вони виїхали. А прийшла власниця квартири і знайшла кошеня в дуже занедбаному стані. Воно було дуже худим і виснаженим. Кошеня облизувало стіни і їло пластикові стаканчики. Ми кішку відгодували і сьогодні вона їде до Польщі. Самі польські фундації виходять на житомирських волонтерів і допомагають нам. У мене дуже велике прохання до українців, які виїжджають за кордон: не залишайте своїх тварин. Вам з тієї сторони допоможуть все оформити, а тут волонтери з великою кількістю тварин не справляються".
Пес Боб та собака Ліза у мирний час охороняли територію одного з підприємств у Житомирі. З перших днів війни їхній власник залишив тварин зачиненими за металевим парканом. Нині тваринами опікується зооволонтерка Олеся Тімощенко. 25 лютого вона застала собак виснаженими від голоду.
"У Лізи були просто одні кістки, обтягнуті шкірою, – каже Олеся Тімощенко. – І вона привела четверо цуценят. Ми помітили, що у неї живіт висів аж до землі. Цуценят ми забрали з дівчатами. Попристроювали. Усі цуценята у сім'ях. Ми викликали зоозахисників з центру, щоб простерилізувати маму, щоб у неї не було більше цуценят. Коли центр забрав її, виявилося, що у неї грижа. Розірвалося усе і внутрішні органи повністю вивалилися в черевну порожнину. У центрі захисту тварин їй три години робили операцію. Можна сказати її дістали з того світу".
За словами Олесі Тімощенко, волонтерство – це поклик души.
"Люди думають, що волонтери отримують за свою роботу зарплатню, що нам платять, але ніхто з нас нічого не отримує".
Читайте також
- У Житомирі безоплатно роздають корм для вуличних або покинутих котів і собак.
- У Житомирі комунальники планують висадити більше 100 тисяч рослин.
- На Житомирщині з 11 квітня починає діяти нерестова заборона на вилов риби.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber