Дев'ятого березня міський голова фанцузького Буржа та очільник Коростеня ратифікували договір про дружбу, згідно якого Бурж прийматиме біженців з Коростеня. Про це в етері Українського радіо "Житомирська хвиля" розповів Коростенський міський голова Володимир Москаленко.
За його словами, ініціатором співпраці між Коростенем і Буржом стали французи.
"Вони знали, яка ситуація в нашій країні – подивилися, які міста є в Україні подібні за кількістю населення, обрали нас і запропонували допомогти. Місто Бурж дуже схоже на Коростень – має 65 тисяч населення. Ми з великим задоволенням підтримали їхню ініціативу. Вже напрацювали перші нагальні питання-проблеми з нашим новим містом-побратимом", – говорить Володимир Москаленко.


За словами Коростенського міського голови, дев'ятого березня вони провели першу онлайн-зустріч між містами і підписали договір про дружбу, а 10 березня планували визначити координаторів в обох містах, які займатимуться евакуацією людей з Коростеня до Франції.
"Вони готові приймати наших людей, наших біженців у Франції, – говорить Володимир Москаленко. – Тобто ми будемо відправляти людей спершу в Польщу, а з Польщі вони вже будуть їхати у Францію. Визначимо координаторів і почнемо відправляти. Вони готові приймати наших дітей та жінок. Ми вже офіційно підписали про це договір. Також вони надаватимуть нам гуманітарну допомогу".

Міський голова Коростеня розповів, що вони мали договори про дружбу з двома містами в росії та одним містом в Білорусі, але після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну депутати Коростенської міськради одностайно проголосували за рішення про розірвання цих договорів в односторонньому порядку.
"Вони представляють агресора, вони з нами воюють, вони не виступили проти цієї страшної війни, тому ми вирішили розірвати з ними стосунки", – говорить Володимир Москаленко.

Також депутати Коростенської міськради проголосували за звернення до США, НАТО та європейських країн з проханням закрити небо над Україною. Місцеву владу Буржа коростенці теж попросли, аби вони зробили аналогічне звернення до уряду Франції.
"Ми їх попросили, щоб вони теж тиснули на свій уряд і ставили питання про закриття неба над Україною, щоб вони також направляли свої заяви, листи на уряд. Також просили допомоги з постачанням сучасного озброєння. Вони нас розуміють і сказали, що від себе теж обов’язково направлять такі звернення до свого уряду", – сказав Володимир Москаленко.

Що відомо
- У Житомирі дев'ятого березня внаслідок вечірнього обстрілу російських військ знищено будинок і пошкоджено котельню.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber