Ангіографічне обладнання встановили у другій міській лікарні міста Житомира. Це дасть можливість діагностувати ішемічну хворобу серця та здійснювати стентування. Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник міського центру ішемічної хвороби серця Олесь Кутній.
За його словами, нове обладнання дозволяє досліджувати кровоносні судини та за потреби здійснювати стентування, аби врятувати хворого від ішемічної хвороби серця та інфаркту.
"Перша коронографія у нас проведена 25 жовтня, – каже Олесь Кутній. – На даний момент ми провели 14 коронографій і три стентування. Результат – позитивний".
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що вартість нового сучасного обладнання іноземного виробництва становить близько 28 мільйонів гривень.
"Була державна програма і всі ми пам'ятаємо, що у той час лікарня не мала статусу опорної і нам не надали таке обладнання, – каже Сергій Сухомлин. – Депутатський корпус і всі разом вирішили купити це обладнання".
Процедуру ангіографії та стентування судин серця виконують п'ять кардіологів міського центру ішемічної хвороби серця. Вони стажувалися у Київському інституті серця.
"Ми беремося підготувати будь-якого молодого спеціаліста, якого нам пришлють, упродовж декількох місяців до такого рівня, що він буде самостійно стентувати пацієнтів з гострими інфарктами", – розповів директор Київського інституту серця Борис Тодуров.
Нині дослідження здійснюються за гроші Національної служби здоров'я.
"Маємо право прийняти будь-якого громадянина України, тому що за нього платить Національна служба здоров'я, – каже Олесь Кутній. – Якщо Сергій Сухомлин дозволить нам робити коронографію для міських жителів, під це має бути окрема програма. Це теж був би прорив. Сама процедура коронографії обходиться для людини у п'ять тисяч гривень. Зараз у нас є бюджетні набори і ми працюємо безкоштовно деякий час. Якщо жителі міста будуть мати можливість безкоштовно проходити коронографію, це дасть нам можливість рухатися далі – запропонувати встановлення стенту у нашому центрі".
"Мова йде про п'ять тисяч на витратні матеріали, які потребують міської програми для того, щоб жителі Житомира мали можливість пройти таке обстеження", – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Читайте також
- У пацієнтів Житомирського обласного онкодиспансеру не вимагають COVID-сертифікатів.
- На Житомирщині впродовж останніх трьох днів збільшилася кількість викликів швидкої допомоги.
Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини