20 вересня у вже зведений фундамент одного з цехів майбутнього сміттєпереробного заводу заклали символічну капсулу. Міський голова Житомира Сергій Сухомлин розповів Суспільному, що завод перероблятиме близько 80 % усього сміття, розвантаживши таким чином міський полігон твердих побутових відходів.
Сміття майбутній завод перероблятиме у компост та RDF-пальне, яке місто може використовувати, як альтернативу природному газу. Потужності підприємства вистачить, аби на 30 % забезпечити потреби "Житомиртеплокомуненерго" у паливі.
"Ми розробили стратегію з будівництва у Житомирі чотирьох ТЕЦ на альтернативному паливі, – каже Сергій Сухомлин. – Одна з ТЕЦ розрахована на роботу на паливі RDFRDF-паливо – це паливо, що виробляється з різних видів відходів: твердих побутових відходів, промислових відходів або комерційних відходів. . 35 тисяч тонн RDF-палива, які вироблятимуться – це близько 18 мільйонів кубометрів газу, що складає 30 % потреби нашого "Теплокомуненерго" у паливі".


Будівництво сміттєпереробного заводу у шість разів знизить навантаження на міське сміттєзвалище, яке збудували у 1957 році. Нині на міському звалищі захоронені понад 16 мільйонів тонн відходів.
"Наш полігон не має проєкту. Він виник як стихійне звалище, і вже потім вживалися заходи щодо його приведення у більш-менш нормальний стан. Там із 1957 року вже захоронено більше 16 мільйонів кубометрів сміття. Ресурс його визначити неможливо, тому що він визначається проєктною документацією, якої в нас немає", – розповів головний інженер "КАТП 0628" Андрій Кудак.

На початку 2022 року на сміттєпереробному заводі планують прийняти першу промислову партію сміття, говорить Євген Барах – керівник ТОВ "Грін Бін Україна", котре власним коштом споруджує сміттєпереробний завод у Житомирі.
"Зараз у нас цех вже фактично готовий під облаштування ферм та сендвіч-панелей. Ми плануємо почати завозити обладнання від хорватського партнера вже з 13-14 жовтня цього року. Пуско-налагоджувальні роботи заплановані на листопад, вже у грудні плануємо запустити конвеєр у тестовому режимі", – каже Євген Барах.

Зараз будівельники зводять цехи та інші приміщення підприємства. За планом, за рік завод зможе переробляти більше 500 тисяч кубометрів відходів – з них робитимуть компост та пальне. На міське сміттєзвалище потраплятиме 15-20 % від цього сміття.
Що відомо
- Житомир у смітті: на міському полігоні накопичилося 15 мільйонів кубометрів відходів.
- До 2022 року у Житомирі планують побудувати перший в Україні сміттєпереробний завод.
- Будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі розпочнеться у травні.
Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини